Pobjeda nad Apollonom

Mladost osigurala Eurokup

event 28.09.2024.

Doduše, ako je netko uopće i posumnjao, ali zapišimo i objavimo – Mladost će ove sezone igrati u natjecateljskim skupinama Eurokupa. Trećom pobjedom u trećem nastupu, a ukupno 4. kolu zagrebačkog kvalifikacijskog turnira nad grčkim sastavom Apollon Smyrna, Žapci su osigurali još euro-uzbuđenja ove sezone plivalištu uz Savu

Igrač više nam je bio 5-5. Vratar Marcelić je prikupio velikih 11 obrana, a glede rezultata… Sve je jasno bilo početkom druge četvrtine kada je naša momčad početnih 0:1 Grka pretvorila u 6:1. Nedostižno za suparnika već u 10. minuti. U poluvremenu 7:3, nakon treće dionice 10:5, da bi na koncu završilo s najvećom prednosti od 7 golova – 13:6 (3:1, 4:2, 3:2, 3:1).

Strijelci za Mladost bili su – Harkov 4, Bašić 2, Bukić 2, Lazić 2, J. Bušić 1, J. Vrlić 1 i Vukičević 1.

U nedjelju u podne Mladost igra susret posljednjeg kola u Zagrebu, a suparnik će nam biti ENKE iz Istanbula.