Mladost četvrta u Regionalnoj vaterpolo ligi

event 19.03.2016.

Porazom od Jug Croatia osiguranja, Mladost je završila ovogodišnji nastup u Regionalnoj vaterpolo ligi na 4. mjestu. U polufinalu su Dubrovčani bili bolji rezultatom 13:7 (4:0, 2:3, 4:1, 3:3). Na samom početku utakmice Jug je ostvario prednost od 3 gola, realiziravši prvog igrača više i dvije kontre, što je natjeralo trenera Hrestaka da pozove time […]

Porazom od Jug Croatia osiguranja, Mladost je završila ovogodišnji nastup u Regionalnoj vaterpolo ligi na 4. mjestu. U polufinalu su Dubrovčani bili bolji rezultatom 13:7 (4:0, 2:3, 4:1, 3:3).

Na samom početku utakmice Jug je ostvario prednost od 3 gola, realiziravši prvog igrača više i dvije kontre, što je natjeralo trenera Hrestaka da pozove time out. Marin Dašić postiže prvi zgoditak za Mladost nakon 10 minuta igre. Druga četvrtina je bila najbolje razdoblje igre Mladosti, koja je uspjela smanjiti rezultat na 5:3. No nakon toga Dubrovčani pojačavaju tempo i 3. četvrtini odlaze na nedostižnih 10:4.
U zadnjoj dionici utakmice, obzirom da je pitanje pobjednika bilo riješeno, oba trenera su dali priliku mlađim igračima, a mladići su to i iskoristili. Konačni rezultat 13:7 za Jug oslikava realan odnos snaga, kako u ovoj utakmici tako i u čitavoj sezoni.
Za Mladost su golove postigli: Dašić dva, a po jedan Vlahović, Lazić, Pavičić, Paškvalin i Valečić koji je krasnim eretom postavio konačan rezultat utakmice.
Za komentar susreta najprije smo pitali trenera Juga Vjeku Kobeščaka:
„Zadovoljan sam jer smo od početka imali kontrolu rezultata, što nam je na kraju donijelo prolaz u finale. Mladost je pružila jednu jako dobru igru u zadnje 3 četvrtine, posebice njezini mlađi igrači. Obje ekipe mogu biti zadovoljne večerašnjom predstavom, Mladost s prikazanom igrom, a mi s prolaskom u finale.“
Naš trener Hrvoje Hrestak nije dijelio Vjekino razmišljanje o dobroj igri Mladosti:
„Mi smo u ovoj utakmici čak i dobro prošli, obzirom na njezin početak. Već nam se treći puta u ovoj sezoni događa loš početak u utakmicama s Jugom. Htio sam da barem prvu četvrtinu ostanemo u egalu, što nije uspjelo. Čestitam Jugu na pobjedi. Oni su puno bolja momčad, a na nama je da još puno radimo i na taj način odrastemo.“
U drugoj utakmici Primorje je svladalo Jadran iz Herceg Novog 10:8 i izborilo večerašnje finale s Jugom.