Blijedo izdanje Žabaca u Hannoveru

event 15.05.2019.

Mladost je ovogodišnju LEN Ligu prvaka okončala porazom u gostima protiv Waspo 98 Hannovera rezultatom 14:9 (3:1, 1:2, 5:1, 5:5). Poraz Žabaca donio im je pretposljednje 7. mjesto u skupini B, s 11 osvojenih bodova.Očito je u mislima igrača trenera Bajića bila iduća utakmica protiv Juga CO, jer osim vrlo dobre druge četvrtine, prijatelji Mladosti […]

Mladost je ovogodišnju LEN Ligu prvaka okončala porazom u gostima protiv Waspo 98 Hannovera rezultatom 14:9 (3:1, 1:2, 5:1, 5:5). Poraz Žabaca donio im je pretposljednje 7. mjesto u skupini B, s 11 osvojenih bodova.Očito je u mislima igrača trenera Bajića bila iduća utakmica protiv Juga CO, jer osim vrlo dobre druge četvrtine, prijatelji Mladosti su gledali možda i najlošije ovosezonsko izdanje Žabaca. Izostanak Marcelića, Ćuka i Harkova može donekle opravdati viđeno u bazenu.

Domaćin je utakmicu otvorio s tri uzastopna pogotka, i najavio da želi ligaški dio Lige prvaka završiti pobjedom. Do kraja prve dionice, Mladost je uspjela smanjiti preko Petkovića, jednog od rijetkih večeras koliko toliko raspoloženih Žabaca. U drugoj četvrtini Mladost je prikazala bolju igru, nošena navijanjem skupine navijača Odani, te preko Radua i Bajića smanjila rezultat na 4:3.

Nakon promjene strana, Žapci drže priključak još nekoliko minuta, te golom Čaglja smanjuju na 5:4, ali potom slijedi serija Njemaca od 5:0 čime je utakmica bila praktično riješena. Nije pomogao i sjajni Cosmin Radu sa svoja 4 gola i zarađenim isključenjima. Bilo je samo pitanje kojim će se rezultatom susret završiti. U revijalnoj zadnjoj četvrtini u listu strijelaca upisali su se Herceg i Biljaka.

Ovime je Mladost završila ovosezonski nastup u Ligi prvaka, te se sada okreće završnici Prvenstva Hrvatske.

Pomoćni trener Hrvoje Hrestak kratko je ocijenio večerašnji susret:

“Čestitam Hannoveru na zasluženoj pobjedi i želim im puno sreće na F8. Mi nismo uspjeli nadoknaditi izostanak trojca Marcelić, Ćuk i Harkov koji inače čine startnu sedmorku.”

Upitan da ocijeni ovosezonski nastup u najjačem europskom natjecanju, Hrvoje je dodao:

“Nadam se da ćemo i iduće sezone nastupati u Ligi prvaka. Bila je ovo prilika za naše mlade igrače da steknu dodatno iskustvo. Mislim da ubuduće možemo pružiti puno više, a za nas je svakako dobro da smo bili u Ligi prvaka.”