Dostojan oproštaj od polufinala

event 15.04.2022.

Mladostaši nisu uspjeli iskreirati do kraja vrhunsku senzaciju, pa ‘odvući’ polufinalnu seriju Prvenstva Hrvatske do treće utakmice s velikim suparnikom iz Dubrovnika, ali ‘krojili’ su naši mladići vrlo dobar uzorak… Mladost je izgubila i drugu utakmicu polufinala od Juga AO, ali porazu unatoč, nije razočarala. Dapače, ovi mladići su se sjajno držali, nisu se predavali […]

Mladostaši nisu uspjeli iskreirati do kraja vrhunsku senzaciju, pa ‘odvući’ polufinalnu seriju Prvenstva Hrvatske do treće utakmice s velikim suparnikom iz Dubrovnika, ali ‘krojili’ su naši mladići vrlo dobar uzorak…

Mladost je izgubila i drugu utakmicu polufinala od Juga AO, ali porazu unatoč, nije razočarala. Dapače, ovi mladići su se sjajno držali, nisu se predavali kada mnogi na njihovom mjestu možda bi, dokazali da s pravom i odgovornošću nose kapicu ovog kluba. Ne može se i ne mora baš uvijek pobijediti, ali boriti se srčano, potrošiti maksimalno, igrati odgovorno i truditi se… to je ono što se očekuje od svakog tko jednom stavi kapicu našeg kluba na glavu.

“Malo je nedostajalo i za nešto više, nesretno primljena dva zadnja gola, odnosno onaj Kakarisa kojem se lopta odbila na ruku za 13:11 ili ranije Benić za vodstvo Juga 12:10. Međutim, ne mogu biti i nisam nezadovoljan. Ova djeca su se nosila sjajno, hrabro i muški protiv momčadi koja je puna zvijezda. Bili smo u igri s ovom, pa čak poneki od mojih igrača i djecom, protiv jedne izvanserijske momčadi koja je sačinjena od vrhunskih igrača” – nakon utakmice će trener Mladosti, Zoran Bajić.

“Ne mogu biti drugo nego ponosan na svoje dečke. Čestitao sam im i mislim da nisam pogriješio u onom kada sam rekao da ćemo ‘skupo prodati kožu’. Nisam nikad ni dosad lagao ni sebe, ni druge, a za ovo protiv Juga dečkima mogu biti samo zahvalan na zalaganju, trudu i borbenosti” – veli trener.

Žapci su u prvoj četvrtini ušli angažirano, agresivno i koncentrirano u obrani, a što se očitovalo u rezultatu. Kako prva dva vodstva (1:0 i 2:1), tako i konačnih nakon prvih osam minuta (2:2).

Suparnik je prvi put poveo tek početkom druge četvrtine (3:2, Kakaris s 2 metra). U 10. minuti je Papanastasiou dobio i drugu osobnu, a nakon što je Argyropoulos pogodio za 4:2, naš vratar Jurlina je obranio peterac tom istom Argyropoulosu, možda i najboljem igraču Dubrovčana ove sezone. To ipak nije sputalo Gospare da s dva lagana gola Argyropoulosa (protunapad) i vrlo raspoloženog Marka Žuvele ne dođu do 6:2. U tom trenutku, manje od tri i pol minute do kraja učinilo se to da je to početak odvajanja za utvrđivanje pobjede.

Trener Bajić je u pravom trenutku pozvao minutu odmora, ‘smirio’ momke, a ovi su mu i uzvratili golovima (Rakovac i L. Bajić) za 4:6. Na poluvrijeme se ipak otišlo s prednošću Juga AO zahvaljujući pogotku Benića s vanjske pozicije. U poluvremenu 7:4, činilo se još uvijek komotno za sastav trenera Kobešćaka, ali mladostaši ne odustaju i ne posustaju.

Slijedilo je briljantno doba igre u trećoj četvrtini s tri uzastopna gola za izjednačenje (7:7, Rakovac 2 i Dašić). Jug je sada u ozbiljnijim problemima, a nakon gola Kakarisa, odmah uzvraća Dario Rakovac za novo poravnanje (8:8). Onda, dvije minute i 48 sekundi prije kraja, Marin Dašić s igračem više, s 2 metra pogađa za vodstvo Mladosti – 9:8! Žapci se uopće ne šale!

Do kraja ove četvrtine, ponajbolji među gostujućim igračima, Hrvoje Benić i Marko Žuvela dovode ponovo prednost na stranu Juga. U zadnjoj dionici jugaši ne ispuštaju vodstvo, ali nikad ne više od 1-2 gola razlike. Mladi Žapci ‘dišu za vratom’, prijete, stalno su na ruci, da bi tek pred kraj, u posljednje dvije minute Gospari uspjeli doći do pobjede i plasmana u finale.

Zasluženo i to nije sporno, ali jednako tako nije dvojbeno da je mlada Mladost tri i pol četvrtine držala ‘u šahu’ super-iskusnu momčad, sudionika završnice Lige prvaka. Na koncu je upisan poraz i zato ga nećemo glorificirati unatoč igri, ali ostaje činjenica da su mladi dečki iskazali volju, htijenje i karakter. To su stavke na kojima im valja zapljeskati.

A sada… na treće mjesto protiv Solarisa!