Kraj europskog puta za ovu sezonu

Drugi poraz u Barceloni

event 24.09.2023.

Europska sezona našeg kluba zaustavljeno je ovog vikenda u glavnom gradu Katalonije

Naime, budući da je Mladost izgubila utakmicu i 2. kola kvalifikacijskog turnira Eurokupa, ovog puta od domaćina Barcelone, 12:11, te kako nemamo niti jedan bod, dok su Barcelona i Apollon već na 6, izvjesno je kako će naši mladići u nedjelju prijepodne (11.00) protiv njemačkog Potsdama odigrati i posljednju ovosezonsku europsku utakmicu.

Iz skupine naime dalje idu dva prvoplasirana sastava i time smo sve pojasnili. Što se utakmice tiče, Barcelona koju vodi naš bivši igrač, Rumunj Andrei Iosep, je pobjedu naznačila u trećoj četvrtini. Tada je suparnik poveo s tri gola razlike (9:6). Tri razlike je bilo još i pet minuta prije kraja (10:7), a sve što su Žapci uspjeli bilo je smanjenje rezultata ili zaostatka na gol minusa.

Strijelci za Mladost bili su – Herceg 5, Mijić, Penava i Gluhaić po 2.