Protiv Juga za 7. mjesto

Dva poraza kadeta

event 03.08.2023.

Loša srijeda na Šalati. Na završnom turniru Hrvatskog kupa za kadete, praktički eliminacijskom dijelu, naši su mladići odigrali dvije utakmice i obje izgubili.

U četvrtfinalu je sa 7:6 bolji bio Solaris postigavši odlučujući gol u zadnjoj minuti, u napadu s igračem više. Otvaranje utakmice je bilo vrlo loše po našu momčad. Solaris je početkom druge četvrtine poveo 4:0, a nakon okončanja te dionice 5:1. Ipak, mladostaši su se uspjeli sjajno vratiti i izjednačiti na 5:5 u 2. minuti četvrte dionice. Slijedila je igra ‘gol na gol’ u kojoj je onaj završni bio za Šibenčane
Strijelci za Žapce bili su – Ivan Maglica i Karlo Šindler po 2 gola, te Ivan Strahonja i Antonio Kumrić po 1.

Mladostaši su tako morali u borbu za poredak od 5. do 8. mjesta. U prvoj je utakmici, rezultatski dvostruko bolji bio splitski Mornar (8:4). Prva polovica susreta je istina bila izjednačena, 3:3, ali u zadnje dvije su Splićani pokazali više umijeća.
Golove su za Žapce postigli – Miho Štefelić 2, te Ivan Maglica i Antonio Kumrić po 1.

Mladost će se zadnjeg dana završnog turnira nadmetati za 7. mjesto protiv dubrovačkog Juga AO.