HAVK Mladost pobjednik Regionalne lige

event 20.04.2019.

Vaterpolisti HAVK Mladosti pobjednici su 11. sezone Regionalne vaterpolo lige. U finalu su bili bolji od dubrovačkog Juga 13:12 (3:0, 4:4, 4:2, 2:6 ). Fantastičnu predstavu Žabaca gledali smo u finalu Regionalne vaterpolo lige. Izvrsnom igrom u svim segmentima igre nadvisili su moćni Jug s 13:12. Krajnji rezultat nagovještava tvrdu i neizvjesnu utakmicu, ali ona […]

Vaterpolisti HAVK Mladosti pobjednici su 11. sezone Regionalne vaterpolo lige. U finalu su bili bolji od dubrovačkog Juga 13:12 (3:0, 4:4, 4:2, 2:6 ).

Fantastičnu predstavu Žabaca gledali smo u finalu Regionalne vaterpolo lige. Izvrsnom igrom u svim segmentima igre nadvisili su moćni Jug s 13:12. Krajnji rezultat nagovještava tvrdu i neizvjesnu utakmicu, ali ona je bila sve osim takva. Furioznim startom utakmice Mladostaši su dali do znanja Gosparima da ne namjeravaju ispustiti priliku pehar namjenjen pobjedniku, koji se dijeli već 11. put, podići na domaćem terenu.

Prvu četvrtinu trima pogocima iz igre otvorili su Buljubašić, Radu i Čagalj. I nastavak je ponudio raspoloženu igru Mladosti potpomognutu izvrsnom obranom na čelu s Ivanom Marcelićem. Svjedok tome je i činjenica kako su Jugaši prvi pogodak postigli nakon 12 minuta igre. Do kraja 2. četvrtine igralo se gol za gol te se na odmor otišlo s +3 (7:4). U trećem dijelu igre Mladostaši još podižu razinu efikasnosti te prvi put odlaze na veliku prednost od +6 pogotkom Petkovića iz igrača više 80 sekundi prije kraja 3. četvrtine. U posljednjoj su dionici Mladostaši, svjesni rezultata, malo povukli kočnicu, što je Jug znao iskoristiti te ublažiti poraz u 9. susretu ovih dviju momčadi u ovoj sezoni.

HAVK Mladost je tako prvi put u 11 godina postojanja Regionalne lige trofej donijela na Savu. Nakon punih 7 godina vaterpolisti Mladosti su osvojili trofej. Posljednji je bio Hrvatski Kup 2011. godine.

S 3 pogotka najučinkovitiji je bio Lovre Miloš, koji je ujedno i proglašen najboljim pojedincem finalne utakmice, Cosmin Radu i Miloš Ćuk postigli su 2 zgoditka, dok su jednom precizni bili Marino Čagalj, Antonio Petković, Franko Lazić, Luka Bajić, Matias Biljaka te Ivan Buljubašić.

”Mislim da smo odigrali tri fantastične četvrtine. Izvanredna obrana, bez greške. Imali smo vrlo dobrog igrača više i jako dobrog igrača manje. Bili smo u manjem padu u drugoj polovici sezone, ali vratili smo se kada je to bilo najpotrebnije. Čestitke ovim momcima i neka im je ovo poticaj za daljnji rad i daljnje uspjehe! Mislim da je ovo veliki dan za Mladost i povratak zagrebačkog vaterpola na staze stare slave.” – izjavio je nakon utakmice trener Mladosti Zoran Bajić.

Za komentar finalne utakmice pitali smo i trenera gostujuće momčadi Vjekoslava Kobešćaka: ‘’Došao je kraj i našoj seriji trofeja u domaćim natjecanjima. Mladost je sasvim zasluženo pobijedila. Čestitam Madosti, ovo je njihov dan kada samo o njima trebamo pričati, naša igra bila je za zaborav.”