Hrvatska srušila Srbiju

event 27.07.2017.

Hrvatska vaterpolo reprezentacija pobijedila je Srbiju u polufinalu Svjetskog prvenstva u Budimpešti. U velikoj borbi naši reprezentativci slavili su rezultatom 12:11. U prve tri četvrtine prednost je bila na strani Srbije, ali hrvatski igrači nisu doputili protivniku da ostvari veću prednost već su stalno uspješno stizali prednost. Pri rezultatu 10:9 igrači u kockastim kapicama postižu […]

Hrvatska vaterpolo reprezentacija pobijedila je Srbiju u polufinalu Svjetskog prvenstva u Budimpešti.

U velikoj borbi naši reprezentativci slavili su rezultatom 12:11. U prve tri četvrtine prednost je bila na strani Srbije, ali hrvatski igrači nisu doputili protivniku da ostvari veću prednost već su stalno uspješno stizali prednost. Pri rezultatu 10:9 igrači u kockastim kapicama postižu dva pogotka u nizu i prvi puta prelaze u vodstvo 11:10. Izbornik Tucak održavao je mirnoću u svojoj ekipi koja se pokazala presudna za pobjedu. U odlučujućim trenucima izvrsno je branio vratar Bijač. u velikoj pobjedi golove za Hrvatsku su postigli su Joković i Sukno po 3 te Lončar, Vukičević i Bušlje po 2.
Veliko finale u kojem Hrvatska igra protiv domaćina Mađarske je na rasporedu u subotu u 20:30.