Hrvatska u četvrtfinalu Europskog prvenstva

event 16.01.2020.

U utakmici s dramatičnom posljednjom četvrtinom hrvatska reprezentacija je slavila protiv Crne Gore s 11:10 (2:1, 4:2, 4:2, 1:5) i izborila četvrfinale Europskog prvenstva koje se igra u Budimpešti. Izabranici Ivice Tucka dominirali su veći dio susreta. Nakon početnog vodstva Crne Gore, Hrvatska je poravnala rezultat preko kapetana Bušlje, da bi golovima Luke Bukića ostvarila prednost od […]

U utakmici s dramatičnom posljednjom četvrtinom hrvatska reprezentacija je slavila protiv Crne Gore s 11:10 (2:1, 4:2, 4:2, 1:5) i izborila četvrfinale Europskog prvenstva koje se igra u Budimpešti.
Izabranici Ivice Tucka dominirali su veći dio susreta. Nakon početnog vodstva Crne Gore, Hrvatska je poravnala rezultat preko kapetana Bušlje, da bi golovima Luke Bukića ostvarila prednost od dva gola razlike. Dobrom igrom u obrani, koju je predvodio vratar Bijač s ukupno 12 obrana, te raznovrsnom igrom u napadu, naši su reprezentativci povećavali svoju prednost nakon svake četvrtine.
Činilo se da se smješi lagana pobjeda kada se na zadnji odmor otišlo s prednošću 10:5.
No potom slijedi pad u igri Barakuda, koje Crnogorci koriste za potpuni rezultatski povratak u ovaj susret koji je odlučivao o izravnom prolasku u četvrfinale turnira. Dvije i pol minute do kraja na semaforu je stajalo 10:10.
Nakon time outa naši su se reprezentativci pribrali i uspjeli doći do pobjede golom Garcije pred kraj susreta.
Bukić je bio najbolji strijelac susreta s 3 gola, a slijedili su ga Vrlić i Garcia sa po dva zgoditka, dok su po jedan pridodali Bušlje, Joković, Lončar i Benić.
Ovom pobjedom Barakude su izborile izravan plasman među 8 najboljih ekipa Starog kontinenta, a kao prilično izgledan protivnik u četvrfinalu nameće se Grčka. No prije toga, u subotu 18.1. u 16:00 Hrvatsku čeka posljednji susret u skupini protiv Slovačke. Susret je to bez ikakvog rezultatskog značaja.