Hrvatska u polufinalu

event 05.04.2019.

Izabranici Ivice Tucka plasirali su se u polufinale Europa Kupa nakon pobjede u četvrtfinalu nad Grčkom 13:11 (1:2, 5:4, 4:1, 3:4). Hrvatski su vaterpolisti u uzbudljivoj utakmici u prvom poluvremenu bili u konstantnom zaostatku od 1 pogotka. Na veliki odmor, koji je po novim pravilima s 5 smanjen na 3 minute, otišlo se sa 6:6. […]

Izabranici Ivice Tucka plasirali su se u polufinale Europa Kupa nakon pobjede u četvrtfinalu nad Grčkom 13:11 (1:2, 5:4, 4:1, 3:4).

Hrvatski su vaterpolisti u uzbudljivoj utakmici u prvom poluvremenu bili u konstantnom zaostatku od 1 pogotka. Na veliki odmor, koji je po novim pravilima s 5 smanjen na 3 minute, otišlo se sa 6:6. U druge su dvije četvrtine hrvatski vaterpolisti preuzeli inicijativu i poveli s 3 razlike što se pokazalo kao nedostižna prednost za goste. Do kraja je Hrvatska mirno privela utakmicu kraju, do konačnih 13:11.

U igri Hrvatske zapaženu ulogu imali su i 2 igrača Mladosti, Ivan Buljubašić, koji je postigao 1 pogodak, i Lovre Miloš, dok je Ivan Marcelić, prvi golman Mladosti, utakmicu odgledao s klupe.

Hrvatska svoj put nastavlja polufinalnom utakmicom koja je na rasporedu sutra, u subotu, s početkom u 20:15 h. Protivnik je Španjolska izabrana vrsta.