Izvrstan start nada na završnici Kupa

event 19.07.2018.

Dok traje Europsko prvenstvo za seniore, u Rijeci se održava Kup Hrvatske za nade. Prvog dana Mladostaši su ostvarili dvije pobjede. Mladi Žapci smješteni su u skupinu A u kojoj se nalazi šest momčadi, a prve dvije će nastaviti borbu za medalje dok će preostali razigravati za niže plasmane. Veliki korak ka jednom prva dva […]

Dok traje Europsko prvenstvo za seniore, u Rijeci se održava Kup Hrvatske za nade. Prvog dana Mladostaši su ostvarili dvije pobjede.

Mladi Žapci smješteni su u skupinu A u kojoj se nalazi šest momčadi, a prve dvije će nastaviti borbu za medalje dok će preostali razigravati za niže plasmane. Veliki korak ka jednom prva dva mjesta napravili su prvog dana igrači pod vodstvom trenera Štritofa. U prvom kolu igrali su protiv gradskih rivala Medveščaka. MEdvjedi su u kvalifikacijama dva puta slavili, ali sada u završnici slavlje Mladostaša. Kada je bilo najvažnije odigrali su dobru utakmice te ostvarili pobjedu rezultatom 5:2. Kraj prve četvrtine Mladostaši su dočekali sa zaostatkom od jednog gola (1:2), ali do kraja utakmice golmanica Medvešek, zajedno sa svojim suigračima, zaključala je svoj gol. U drugoj četvrtine niti jedna ekipa nije postigla pogodak, dok u trećoj i četvrtoj Žapci postižu po dva gola za važnu startnu pobjedu. Dva igrača su se upisala u strijelce; Bučević je zabio 3, a Padro 2 gola.
Drugi protivnik Mladostaša bio je Mornar. Bila je to repriza utakmice sa Prvenstva Hrvatske ove godine kada su ove dvije momčadi odigrali neodlučeno 5:5. Na sreću ovoga puta pobjeda je otišla na stranu Štritofove momčadi. Ponovo za pobjedu je najzasužnija obrana i Medvešek jer su Žapci u cijeloj utakmici primili samo jedan pogodak. Utakmica je završila rezultatom 2:1. Po pogodak u mreži protivnika postigli su Hajdaš i Mardešić.
U petak Mladostaše očekuju dvije utakmice sa na papiru dvije naslabije ekipe u grupi. U jutarnjim satima (10:30) igraju protiv Zadra, a u 19:20 protivnik će im biti Opatija.