Jug CO bolji od Mladosti u LEN Ligi prvaka

event 27.02.2019.

Deveto kolo LEN Lige prvaka donijelo je najveći derbi hrvatskog vaterpola, susret Mladosti i Juga. Dubrovačka momčad slavila je rezultatom 11:5 ispred ispunjenih tribina bazena Mladost. Najbolji strijelac kod Zagrepčana bio je Cosmin Radu s dva pogotka dok je u redovima Juga najučinkovitiji bio Maro Joković s tri pogotka. “Zaslužna pobjeda Juga, bili su bolji […]

Deveto kolo LEN Lige prvaka donijelo je najveći derbi hrvatskog vaterpola, susret Mladosti i Juga. Dubrovačka momčad slavila je rezultatom 11:5 ispred ispunjenih tribina bazena Mladost.
Najbolji strijelac kod Zagrepčana bio je Cosmin Radu s dva pogotka dok je u redovima Juga najučinkovitiji bio Maro Joković s tri pogotka.
“Zaslužna pobjeda Juga, bili su bolji u svakom segmentu igre. Na neki način su nas pred kraj treće četvrtine zaskočili svojim kvalitetnim i agresivnim pritiskom. Nismo imali adekvatna rješenja u pozicionom napadu ni s igračem više te na kraju zasluženo slavili.” – izjavio je nakon utakmice trener Mladosti Zoran Bajić.
Mladost je bila oslabljena za kapetana, vratara Ivana Marcelića koji je zbog ozljede rebara morao propustiti utakmicu. Na vratima ga je zamijenio Jerko Jurlina, a upravo su zahvaljujući njegovim obranama prve dvije četvrtine bile neizvjesne. Početkom treće četvrtine Jug se odvaja, a Žapci unatoč velikoj borbenosti razliku nisu uspjeli sustići.
“Jug je danas bio bolji i zasluženo slavio. Čestitam njima na pobjedi, bio je loš dan za nas. Okrenut ćemo se utakmici u subotu protiv Partizana, a pozivam sve da nas podrže u što većem broju!” – izjavio je nakon utakmice igrač Mladosti Luka Bajić.
Juniori Mladosti s nedavno održanog prvenstva Hrvatske vratili su se sa srebrnom medaljom. Mladim Žapcima prigodne poklone u znak čestitke uručili su predsjednica kluba Ana Stojić Deban i izaslanik gradonačelnika Grada Zagreba, pročelnik za sport Milan Pavelić.
Iduća utakmica Žabaca je u subotu 2. ožujka kada u sklopu Regionalne lige dočekuju Partizan. Utakmica počinje u 18 sati, a ulaz je besplatan za sve posjetitelje.