Jugu Kup Hrvatske u neizvjesnoj završnici

event 23.12.2018.

Vaterpolisti Mladosti poraženi su u finalu Kupa Hrvatske od Juga rezultatom 8:7 (0:0, 4:2, 2:4, 2:1). Finale Kupa Republike Hrvatske opravdalo je očekivanja ljubitelja vaterpola na kraju 2018. godine. Bila je to u prvom redu vrlo borbena i neizvjesna utakmica s nekoliko rezultatskih preokreta, da bi na kraju zasluženo Jugaši slavili. Obje ekipe su u […]

Vaterpolisti Mladosti poraženi su u finalu Kupa Hrvatske od Juga rezultatom 8:7 (0:0, 4:2, 2:4, 2:1).
Finale Kupa Republike Hrvatske opravdalo je očekivanja ljubitelja vaterpola na kraju 2018. godine. Bila je to u prvom redu vrlo borbena i neizvjesna utakmica s nekoliko rezultatskih preokreta, da bi na kraju zasluženo Jugaši slavili.
Obje ekipe su u utakmicu ušle u nešto nižem tempu, kao da im je trebalo dodatno rasplivavanje. U četvrtini bez golova oba su golmana uspjela sakupiti po 4 obrane. U drugoj četvrtini, golgeterski post prvi prekidaju Mladostaši, točnije Miloš Ćuk koji je sa srednjeg vanjskog iznedandio Popadića s nekih 8 metara.
Gol Mladosti natjerao je igrače trenera Kobešćaka da ubace u višu brzinu. Nakon 3 gola u seriji Juga, za Mladostaše zabija Lazić golom kroz glavu s lijevog krila iz igrača više. Ali do kraja četvrtine Joković još jednim golom vraća Jug CO na 2 gola razlike.
Poslije promjene strana, Lovre Miloš realizira igrača više za smanjenje vodstva, ali s druge strane Fatović daje gol za 5:3, sredinom treće četvrtine.
Žapci su nas ove jeseni naučili da kada god se brod Mladosti “nakrivi” na jednu stranu i izgleda kao da počinje tonuti, Bajić i njegovi igrači ga nastoje ispraviti i vratiti na pravi kurs. Tako je bilo i večeras u Gružu. Najprije Radu vrlo spretno s prve stative kod igrača više, pa zatim Buljubašić također s igračem više, te na kraju Lovre Miloš iz polukontre postižu 3 gola i donose Mladosti drugi puta vodstvo na utakmici. Nažalost, Merkulov s istekom 3. četvrtine poravnava rezultat.
U posljednjoj dionici dugo se igra bez postignutih golova, da bi na polovici četvrtine Lovre Miloš sjajno pogodio s lijevog krila kad je već isključeni Jugov igrač ulazio u igru. I da Žapcima protivnik nije bio Jug u Gružu vjerojatno bi utakmicu uspješno priveli kraju. Ali najprije Joković iz igrača više, te Fatović iz peterca ponovo dovode Jug u vodstvo i osiguravaju da pehar pobjednika Kupa ostane u Dubrovniku.
Čestitke Jugu CO na osvojenom trofeju, a Mladosti ostaje utjeha da su bili vrlo blizu pokvariti Jugašima veselje na njihovom plivalištu.
Večeras su kod Žabaca najbolji bili Marcelić sa 9 obrana, te trostruki strijelac Lovre Miloš, koji je vidno deprimiran nakon utakmice izjavio:
“Mislim da smo ovu utakmicu mogli i trebali pobjediti. Odigrali smo jednu korektnu utakmicu. Bilo je naših grešaka tako da ne mogu biti zadovoljan, ali nadam se da će biti bolje ubuduće. Jug je izvrsna ekipa koja je znala u samoj završnici realizirat svoje šanse. Nadam da će u nastavku sezone biti prilike da Jugašima uzvratimo za ovaj poraz.”
Trener Bajić je po završetku utakmice izjavio:
“Fantastična utakmica s obje strane. Igralo se čvrsto, borbeno i karakterno i mislim da se draž klupskog vaterpola vratila u Hrvatsku. Približili smo se igrom dubrovačkom Jugu više nego u zadnjih nekoliko godina. Odigrali smo odlučnu utakmicu, a samo mali detalji su nas dijelili da ne prelomimo utakmicu u našu korist. Mi nismo iskoristili svoje prilike, a oni su nas kaznili. Čestitke Jugu na zasluženoj pobjedi.”