Kraj turnira u Zadru

Juniori brončani, Ćosić najbolji vratar

event 23.05.2024.

Juniorska momčad Mladosti koju vodi trener Hrvoje Hrestak osvojila je treće mjesto i brončanu medalju na završnom turniru Hrvatskog kupa, a koji je igra u Zadru

U utakmici za treće mjesto, mladostaši su svladali splitski Jadran 7:6 (3:2, 2:3, 0:1, 2:0).

Sjajno obranom koja gotovo pa dvije zadnje četvrtine nije primila gol, točnije zadnji su gol jadranaši dali još početkom druge minute treće četvrtine (pogodak kojim je tada Jadran poveo 6:5), juniori našeg kluba zasluženo su osvojili treće mjesto odnosno došli do pobjede u vrlo izjednačenom susretu u koje se rezultat kretao od 0:1 preko 3:1, pa 3:4 pa do 5:5 na polovici utakmice.

Odlučujući gol za pobjedu 7:6 postigao je Fran Dobrić točno minutu i jednu sekundu prije kraja.

Strijelci za Mladost bili su – Petar Erenda, Jan Bušić i Vito Branković po 2 gola, te Fran Dobrić 1 gol.

Po završetku turnira koji je završio pobjedom Mornara u finalu nad Jugom AO 13:11, podijeljene su i pojedinačne nagrade i trofej. Naš čuvar mreže, Jakov Ćosić proglašen je najboljim vratarom završnog turnira.

Naši su juniori tako ovu sezonu završili s dvije medalje; srebrom u državnom prvenstvu i broncom u nacionalnom kupu.

Čestitamo cijeloj momčadi na čelu s trenerom Hrestakom na ovim uspjesima.