Juniori direktno u polufinalu

event 30.06.2018.

Na završnici Kupa Hrvatske za juniore Mladostaši su sa uvjerljive tri pobjede izborili direktan plasman u polufinale koje igraju u subotu u 21:45. Drugi dan su igrači koje vodi trener Vincek igrali protiv Mornara. KAsnije će se pokazati da je to bio dvoboj za prvo mjestu u skupini. Žapci su odigrali izvrsne tri četvrtine nakon […]

Na završnici Kupa Hrvatske za juniore Mladostaši su sa uvjerljive tri pobjede izborili direktan plasman u polufinale koje igraju u subotu u 21:45.

Drugi dan su igrači koje vodi trener Vincek igrali protiv Mornara. KAsnije će se pokazati da je to bio dvoboj za prvo mjestu u skupini. Žapci su odigrali izvrsne tri četvrtine nakon kojih su vodili sa velikih 13:1. Do kraja su Splićani uspjeli smanjiti zaostatak za samo jedan pogodak te je utakmica završila uvjerljivom pobjedom Mladostaša 15:4. Svakako treba naglasiti da su upravo Mornarevci izbacili Žapce u polufinalu Prvenstva Hrvatske početkom godine.
Najbolji strijelci utakmice bili su Markić sa 4 gola i Bajić sa 3. Trener Vincek dao je priliku svim igračima te čak osmorica postigla po 1 pogodak.
Popodnevni susret protiv gradskih rivala Medveščaka nije imao neku rezultatsku važnost jer se i uoči tog dvoboja znao poredak u grupi: Mladost prva, Mornar drugu, Jug treći te Medveščak četvrti. Mladi Žapci unatoč tome su od početka u utakmicu ušli jako angažirano te su već nakon prve četvrtine vodili 6:0. Nakon sigurnog vodstva, ubacili su Mladostaši u nižu brzinu te je čak druga četvrtina pripala Medvjedima (2:1). Pri vodstvu 7:3 Žapci rade još jednu seriju (6:0) i dižu prednost na deset razlike. Na kraju susreta rezultat je bio 13:4 za potvrdu prvog mjesta sa uvjerljivom +31 gol razlikom.
Kao pobjednici skupine Mladostaši se direktno izborili nastup u polufinalu dok Mornar i Split isto pokušati izboriti kroz četvrtfinale. Trener Vincek i njegovi igrači u polufinalu će igrati protiv boljeg iz susreta POŠK-Jug. Polufinale je na rasporedu u subotu u 21:45.