U borbu od 5. do 8. mjesta

Juniori izgubili četvrtfinale Hrvatskog kupa

event 01.07.2023.

Nakon dvije pobjede u petak, u okviru nadmetanja u skupini na završnom turniru Hrvatskog kupa za juniore u Rijeci, subota nije počela dobro

Naši su juniori izgubili četvrtfinale od sastava Zadra 1952, te neće biti u mogućnosti ponoviti uspjeh iz prošle godine kada su uši u polufinale, borbu za medalju.

Prva je polovica utakmice bila potpuno izjednačena o čemu dostatno govori i rezultat prve dvije četvrtine – (2:2, 2:2). Sredinom treće dionice su Zadrani prvi put poveli s dva gola razlike (4:6), te manje-više i održavali tu prednost, sve dok je već početkom zadnje četvrtine nisu podignuli na 3 gola razlike (5:8 i 6:9), da bi sredinom ove četvrtine suparnici poveli i 10:6, te je tog trenutka postalo jasno da su Žapci ispali u četvrtfinalu Kupa.

Strijelci za Mladost bili su – Amar Fajković, Jan Bušić i Bartul Bučević 2 gola, dok je 1 pridodao Jakša Zaratustra Mihaljević.