Bod na otvaranju juniorskog PH

Juniori krenuli remijem

event 26.01.2023.

U Dubrovniku je u četvrtak navečer počelo Prvenstvo Hrvatske za juniore. Na turniru u Gružu sudjeluju i naši mladi igrači koji su smješteni u skupinu A zajedno sa sve tri splitske momčadi – Jadranom, Mornarom BS i POŠK-om 1937

U 1. kolu koje je bilo na rasporedu u četvrtak navečer, juniori Mladosti su remizirali s Mornarom BS 9:9.

Izjednačeni susret bolje su otvorili učenici našeg trenera Hrvoja Hrestaka povevši 2:0 golovima Bakarića i Mihaljevića. Suparnici su ipak uspjeli relativno brzo poravnati (2:2), da bi prva četvrtina završila u našu korist (4:3). Sredinom druge četvrtine Mladost je povela iznova s dva gola razlike (5:3), no i mladi mornarevci pokazuju klasu, te uspijevaju do poluvremena praktički sve vratiti na početak – (5:5).

Ipak, Mladost je ta koja i nadalje drži ritam igre, pa i kretanja rezultata, primorava suparnika na sustizanje. U zadnju minutu utakmice ušlo se s vodstvom Zagrepčana (9:8), da bi Mornar BS izjednačio 29 sekundi do kraja na ispostavit će se konačnih 9:9. Trener Zagrepčana, Hrvoje Hrestak je pozvao minutu odmora za zadnji, tzv. puni napad svoje momčadi, ali rezultat se više nije mijenjao.

Strijelci za mlade mladostaše bili su – Jan Bušić 3, Jakša Zaratustra Mihaljević 3, Mislav Bakarić 1, Vito Branković 1, Ivan Huljev 1, Diego Antunović 1 i Luka Tkalčec 1 gol.

U drugoj utakmici 1. kola naše, A skupine Jadran je svladao POŠK 1937 uvjerljivo 16:9.

Mladost u petak, 27. siječnja igra utakmice 2. i 3. kola, prvo od 09.00 sati protiv POŠK-1 1937, te navečer od 18.20 sati protiv Jadrana.

U ovisnosti o tim rezultatima, te konačnom poretku u skupini, bit će poznat daljnji put Hrestakovih juniora. Podsjetimo naime da prvoplasirana momčad stječe izravan plasman u polufinale (subota navečer), dok će drugo i trećeplasirani sastav ‘križanjem’ činiti parove ‘lažnog’ četvrtfinala (A2-B3 i A3-B2).

U skupini B se natječu – Jug AO, KPK, Primorje EB i Zadar 1952.