Juniori na startu PH uvjerljivi protiv domaćina

event 11.01.2018.

Juniori Mladosti krenuli su u obranu naslova prvaka Hrvatske uvjerljivom pobjedom protiv domaćina Mornara. Rezultat večerašnje utakmice je 8:4 (4:2, 1:1, 1:0, 2:1). Sutra slijede novi susreti u grupi B. Žapci ujutro igraju sa Solarisom, a navečer završavaju susrete u skupini protiv Juga. Mladost je u utakmicu ušla u 6. brzini. Tek je prošla minuta […]

Mladost je u utakmicu ušla u 6. brzini. Tek je prošla minuta igre a žuto-plavi su poveli s 2:0 golovima iz igre Hercega i Bajića. Domaćini smanjuju na 2:1, ali najprije Samardžić, a zatim i Biljaka vraćaju na 2 gola razlike na kraju prve dionice susreta. Druga četvrtina počinje slično kao i prva, Smolčić daje gol za 5:2.
I onda Žapci malo popuštaju. Jeli razlog umor, jer ne zaboravimo da je udarnim igračima ovo bila druga utakmica u 24 sata, a i putovanje Zagreb – Split je odnijelo dio snage, ili su se dečki opustili nakon furioznog starta, teško je reći. Na svu sreću Mornar samo jednom pronalazi put do mreže večeras odličnog Jurline (više od 70% obrana je sjajan postotak).
Nakon 9 minuta bez gola, zabija Smolčić vrlo bitan gol za 6:3. Početkom posljednje četvrtine Mornar se približio na 6:4, ali potom Markić iz igre i Biljaka iz peterca stavljaju točku na prvi nastup i pobjedu Mladosti.
Sutra u 11:40 Mladost igra protiv Solarisa, a u 19:40 protiv Juga, dviju ekipa koje su u prvom susretu B skupine igrale nerješeno 9:9 (što ide na ruku Mladosti).
Nakon sutrašnjeg dana znati će se parovi završnice. Pobjednici grupa osigurati će slobodno subotnje jutro za šetnju Splitom, i što je još važnije, izravno će se plasirati u polufinale te biti na korak do odličja na Prvenstvu Hrvatske.