Prvo kolo Prvenstva Hrvatske

Juniori startali s pobjedom

event 25.01.2024.

U Splitu je u četvrtak počelo juniorsko Prvenstvo Hrvatske, a koje su naši mladići otvorili s pobjedom. U 1. kolu A skupine Mladost je svladala Zadar 1952 10:6 (2:1, 1:1, 5:2, 2:2)

Mladostaši su cijelo vrijeme susreta bili u vodstvu dopustivši Zadranima tek jedno izjednačenje u uvodnim minutama (1:1). Treća je četvrtina bila presudna za konačan trijumf nakon što su u zadnjih šest minuta treće dionice, učenici trenera Hrestaka napravili seriju 4:1, te minimalno vodstvo 4:3 pretvorili u uvjerljivu prednost 8:4 uoči zadnje četvrtine. Štoviše, do minutu i pol prije kraja utakmice bilježimo i najveće vodstvo od čak 6 pogodaka prednosti, 10:4.

Strijelci za Mladost bili su – Amar Fajković, Maro Barišić i Bartul Bučević po 2, te Luka Palavra, Petar Erenda, Jan Bušić i Fran Dobrić po 1 gol.

U petak su na rasporedu utakmice 2. i 3. kola, dakle rasplet skupine. Naša momčad će prvo sučeliti snage i znanje s igračima POŠK-a 1937 već od 9.00 sati, te potom od 18.00 sati s drugim splitskim klubom u našoj skupini, Jadranom.

Inače, u 1. kolu su osim naše utakmice sa Zadranima igrali još Jadran i POŠK 1937, a pobijedili su mladi jadranaši, 13:7.