Kadeti i juniori: Dvije tijesne pobjede protiv Primorja EB

event 18.06.2018.

U dvostrukom programu na svom plivalištu, kadeti i juniori Mladosti svladali su vršnjake iz Primorja EB rezultatima: kadeti 9:8 (2:2, 2:1, 3:4, 2:1), a juniori: 10:9 (1:2, 2:1, 2:5, 5:1). Bile su to uzvratne utakmice kvalifikacija za Kup Hrvatske. Prošli tjedan su ove dvije uzrasne kategorije gostovale u Rijeci i pretrpile poraze od Primorja rezultatima […]

Prošli tjedan su ove dvije uzrasne kategorije gostovale u Rijeci i pretrpile poraze od Primorja rezultatima 11:6 (kadeti) i 11:7 (juniori). I baš kao što su tada Žapci kući putovali bez bodova, tako su se večeras Primorjaši praznih ruku vraćali u Rijeku.
Dvostruki program otvorili su kadeti. I nije dobro počelo za Žapce jer su gosti vrlo brzo vodili s 2:0. Ali onda slijedi preokret u režiji Tkalčeca (2 gola) i Bušića (2 gola iz igrača više). Rječani ponovo uspostavljaju ravnotežu i izjednačavaju na 4:4 početkom 3. četvrtine. Bušić postiže svoj treći gol iz igrača više, a Mihaljević povisuje na 6:4. No do kraja 3. dionice gosti iz Rijeke zabijaju 3 pogotka, a Mladostaši samo jedan (Luković) i u posljednju četvrtinu se ulazi s rezultatom 7:7. Mihaljević sredinom posljednje dionice dovodi Mladost u vodstvo, a minutu i par sekundi prije kraja Narančić zabija svoj jedini gol za nedostižnih 9:7. Primorje je uspjelo postići još jedan gol, ali nije bilo više vremena za izjednačenje i Mladost je slavila pobjedu.
kadeti_vs_primorje_2

Slijedila je utakmica juniora, koja je u prve dvije četvrtine bila potpuno izjednačena, a u tom su dijelu obje ekipe imale minimalno vodstvo, Mladost 1:0 i 3:2, a Primorje 2:1. U tom dijelu utakmice dva je gola postigao Biljaka, koji je kasnije napustio igru zbog 3 osobne greške, te jedan Markić. Treća četvrtina u potpunosti je pripala gostima iz Rijeke koji su se “odlijepili” na četiri gola razlike (8:4), a kakav takav priključak Mladost je održavala golovima Markića i Brnetića. Kada je na početku 4. četvrtine Primorje povelo 9:5, izgledalo je da će igrači koje vodi Igor Hinić otići put Rijeke s visokom pobjedom. Međutim Vincekovi mladići su se “odbili predati”, u prvom redu se to odnosi na Smolčića, Bajića i Markića. Njih su trojica zabili 5 golova u posljednjih nešto manje od 7 minuta. Smolčić je dao 2 gola od kojih jedan iz peterca izborenog od Bajića nakon što mu je sam Smola lijepo dao loptu na dva metra. Markić je dva puta zabio “bombama” s desnog vanjskog, a Bajić je svoj jedini zgoditak postigao s igračem više, s lijevog vanjskog.
I kadetima i juniorima sada slijede utakmice protiv gradskih rivala Medveščaka, u nastavku kvalifikacija za Kup Hrvatske.