Borba za polufinale

Kadeti Mladosti u četvrtfinalu Kupa

event 02.08.2023.

Naši su kadeti u utorak, drugog dana završnog turnira Hrvatskog kupa u Zagrebu, odigravanjem 2. i 3. kola završili natjecanje u skupini

Nakon što su u 1. kolu poraženi od Opatije LRH (7:8), utorak su započeli pobjedom protiv splitskog POŠK-a 1937, s minimalnih 5:4. U utakmici s vrlo malo golova, pobjeda je osigurana početkom zadnje četvrtine kada su naši mladostaši poveli 4:1, a tri minute prije kraja i 5:2.
Strijelci za Žapce bili su – Karlo Šindler 2, te Ivan Maglica, Ivan Strahonja i Tomislav Zore po 1 gol.

No, zato nije ni izbliza tako dobro bilo protiv drugog splitskog kluba u skupini, Jadrana. Žapci su ponovo postigli 5 golova, ali su mladi jadranaši postigli 14. U prvoj četvrtini je bilo 6:0 za Jadran, na kraju druge 9:2 za suparnika itd.
Golove su za Mladost postigli – Mark Modrić 1, te po jedan Ivan Maglica, Miho Štefelić i Karlo Šindler.

Trećim mjestom u skupini, Mladost će u tzv. lažnom četvrtfinalu igrati protiv drugoplasiranog iz B skupine, šibenskog Solarisa, u srijedu prijepodne.