Kadeti osvojili bod protiv Zadra

event 02.03.2018.

Kadeti Mladosti su i u 2. kolu Prvenstva Hrvatske odigrali neodlučeno 8:8 (1:1, 2:1, 4:2, 1:4) protiv Zadra 1952. U vrlo uzbudljivoj utakmici mladi Žapci su ispustili pobjedu u posljednjoj četvrtini, ali su ostali neporaženi i osvojili bod za daljnji nastavak natjecanja. Optimisti bi rekli da su kadeti Mladosti osvojili bod protiv protivnika, Zadra, koji […]

Optimisti bi rekli da su kadeti Mladosti osvojili bod protiv protivnika, Zadra, koji je prije početka natjecanja slovio kao blagi favorit ovog dvoboja. No Mladost koncem treće dionice vodila i sa četiri zgoditka prednosti (7:3), te minutu prije kraja s 8:7, a bod na našem kontu osigurao je golman Ćosić koji je obranio zadnji udarac Zadrana 4 sekunde prije kraja utakmice.
Nakon početnog ispitivanja snaga, Mladost prelazi u vodstvo u drugoj četvrtini, da bi u svojoj najboljoj dionici, dakle u trećoj četvrtini, osigurala visoko vodstvo. Ipak, u zadnjoj četvrtini se Zadrani vraćaju “u igru” i izjednačuju rezultat.
Konačni ishod ostavlja naše dečke u borbi za četvrtfinale koje je na rasporedu sutra prije podne.
Za Žapce golove su postigli: Tkalčec, Narančić i Jugovac po 2, te Brkić i Zaratustra Mihaljević po 1.
Mladost večeras u 18:10 igra svoju posljednju utakmicu u skupini protiv jednog od favorita čitavog turnira, dubrovačkog Juga.