Kadeti poraženi, a juniori slavili u Rijeci

event 20.12.2018.

Dvije ekipe Mladosti gostovale su kod Primorja EB u sklopu kvalifikacija za Prvenstvo Hrvatske. Najprije su kadeti poraženi rezultatom 13:6 (0:3, 4:1, 4:1, 5:1), da bi u nastavku juniori slavili sa 12:11 (6:3, 2:1, 3:2, 1:5). Kadeti su, slično kao nedavno u svom bazenu, i u Rijeci dobro otvorili utakmicu. Nakon prve četvrtine Šafarićevi dečki […]

Dvije ekipe Mladosti gostovale su kod Primorja EB u sklopu kvalifikacija za Prvenstvo Hrvatske. Najprije su kadeti poraženi rezultatom 13:6 (0:3, 4:1, 4:1, 5:1), da bi u nastavku juniori slavili sa 12:11 (6:3, 2:1, 3:2, 1:5).
Kadeti su, slično kao nedavno u svom bazenu, i u Rijeci dobro otvorili utakmicu. Nakon prve četvrtine Šafarićevi dečki vode 3:0, golovima Brkića, Katičića i Rogulja. U drugoj četvrtini Primorje smanjuje na 3:2, a Antunović vraća na +2. No tada Žapci staju u napadu, a igrači trenera Pezelja nemilosrdno pune našu mrežu i preokreću rezultat na 7:4 sredinom treće dionice. Nadu u pozitivan ishod je vratio Halar, golom za 7:5 pri kraju 3. četvrtine. Presudna je bila nova velika serija Primorjaša od 5 zgoditaka u nizu, da bi pred kraj utakmice Bučević smanjio na 12:6 zgoditkom iz peterca. Konačnih 13:6 postavlja Abramović iz Primorja nešto više od minute prije konca susreta.
U bazen potom uskaču juniori trenera Vinceka kako bi odmjerili snage s vršnjacima Primorja koje vodi David Burburan. Mladostaši su dominirali prve 3 četvrtine, predvođeni nezadrživim Fabrisom, strijelcem 7 zgoditaka na utakmici. Osim početnih 2:0 za Primorje, Mladost je utakmicu držala pod kontrolom. Imali su Žapci vodstvo od 6 zgoditaka razlike 10:4, a na kraju 3. četvrtine i 11:6, te je izgledalo da će mirno utakmicu privesti kraju. Ali onda se desio pad u igri Žabaca kojeg su domaćini iskoristili za poravnanje rezultata nešto manje od 2 minute prije kraja utakmice. Fabris se pobrinuo da bodovi odu na Savu, postavivši konačnih 12:11, minutu i pol prije kraja.
Osim 7 zgoditaka Tina Fabrisa, golove za Mladost zabili su Dedić, Papež, Mihić, Požarić i Brnetić.