Kadeti poraženi od Primorja EB i idu u borbu za broncu

event 11.08.2019.

Kadeti Mladosti u polufinalu Kupa RH poraženi su od prvaka Hrvatske Primorja EB rezultatom 14:5 (5:1, 2:2, 4:2, 2:0) i u nedjelju 11.8. u 11:00 će se protiv POŠK-a boriti za brončano odličje. Već je prva četvrtina u kojoj se Riječani odvojili na 5:1 pokazala da male šanse da igrači trenera Gulina zaigraju u finalnoj […]

Kadeti Mladosti u polufinalu Kupa RH poraženi su od prvaka Hrvatske Primorja EB rezultatom 14:5 (5:1, 2:2, 4:2, 2:0) i u nedjelju 11.8. u 11:00 će se protiv POŠK-a boriti za brončano odličje.

Već je prva četvrtina u kojoj se Riječani odvojili na 5:1 pokazala da male šanse da igrači trenera Gulina zaigraju u finalnoj utakmici. Jedini koji je pronašao put do mreže vratara Primorja bio je Bušić, najefikasniji Mladostaš na ovom turniru, agol je zabio iz peterca.

Druga četvrtina protekla je u ravnopravnoj igri u kojoj su Katičić i Mardešić svojim golovima održavali zaostatak Žabaca na -4. U trećoj četvrtini Žapci su postigli još dva zgoditka, najprije Bušić a potom i Kvaternik i to su bili posljednji golovi Mladosti u večerašnjem susretu. U zadnjoj dionici Primorje je došlo do uvjerljive pobjede, a misli trenera i igrača Mladosti veću su se polako počele okretati dvoboju za broncu u kojoj će im protivnik biti splitski POŠK koji je u prvom polufinalu bio slabiji od Jadrana. POŠK-ovce je Mladost dobila u prvom susretu skupine A rezultatom 10:7.

Vjerujemo da su mladi Žapci u stanju ponoviti igru iz prvog kola, koja je ujedno bila i najbolja na turniru, te pred svojim navijačima osvojiti medalju što bi bio vrijedan uspjeh ove generacije.