Kadeti preokrenuli, pa pali u posljednjoj četvrtini

event 17.07.2016.

Kadeti Mladosti nisu uspjeli osvojiti Kup Hrvatske. U finalu su poraženi od Mornara u neizvjesnoj završnici rezultatom 12:11 (3:3, 2:2, 5:4, 1:3). Bila je to utakmica puna preokreta u kojoj su se na kraju ipak bolje snašli Splićani koji su, nakon osvojenog Prvenstva, uzeli i trofej u Kupu. Mornar je poveo 2:0 i 3:1, ali […]

Kadeti Mladosti nisu uspjeli osvojiti Kup Hrvatske. U finalu su poraženi od Mornara u neizvjesnoj završnici rezultatom 12:11 (3:3, 2:2, 5:4, 1:3).

Bila je to utakmica puna preokreta u kojoj su se na kraju ipak bolje snašli Splićani koji su, nakon osvojenog Prvenstva, uzeli i trofej u Kupu. Mornar je poveo 2:0 i 3:1, ali se igrači trenera Šafarića vraćaju i na odmor se odlazi s rezultatom 3:3.
Krajem druge i početkom treće četvrtine Žapci rade seriju 3:0 i prelaze u vodstvo 7:5. S prednošću od jednog gola Mladostaši ulaze u posljednju četvrtinu (10:9), ali katastrofalno otvaranje posljednje dionice otpuhalo im je zlato. Samo 16 sekundi prije kraja najbolji strijelac mladosti, Papež (4 gola) smanjio je na pogodak zaostatka, ali su Splićani do kraja utakmice mirno zadržali lopti i zasluženo slavili.