Mladost među najboljih osam

Kadeti se plasirali na završni turnir Prvenstva Hrvatske

event 13.02.2023.

Iskreno, nije bilo puno ni dvojbe, ako nas pitate. No ipak – iskrene čestitke i bravo za naše mlade dečke, kadetsku momčad HAVK Mladost koju vodi trener Duško Marinić

Naši su se kadeti naime plasirali na završni turnir Prvenstva Hrvatske, nakon što su na polufinalnom turniru u Zadru koji je završio u nedjelju navečer (12. veljače) osvojili na koncu drugo mjesto. S ukupnim učinkom iz 5 utakmica – 4 pobjede i 1 remi. Bez posrtaja i s jako dobrom gol-razlikom (51:34). Bolji od njih na zadarskom bazenu u Višnjiku bio je samo gradski nam suparnik, Medveščak koji ima svih 5 pobjeda.

Podsjetimo, u Rijeci i Zadru su od petka igrane utakmice polufinalnog turnira. U svakom gradu po 8 sastava. Nakon prvog dijela kada su u svakom gradu bile formirane dvije skupine pod 4 momčadi (3 utakmice), ustanovljena je zajednička skupina koja je u nedjelju imala na rasporedu dva kola. Svaka je momčad imala za suparnike sastave temeljem osvojenih mjesta u prvom dijelu turnira.

Nedjelja s 2 derbija

Tako smo znali da nam nedjelja donosi dva teška ispita, dva velika suparnika i derbije kola. Prvo Jug AO, pa zatim i domaćina, Zadar 1952.
Protiv Juga AO, početak dosta ležeran – vodstvo 4:1 nakon dvije četvrtine, ali ni približno još utakmica nije bila riješena. Jugaši su smanjili na samo 4:3 za Mladost uoči zadnje dionice. Još su jednom Dubrovčani došli na minimalan zaostatak (5:4), tridesetak sekundi prije kraja. Ipak, u našem zadnjem napadu, sekundu prije kraja, čisto da nam bude lakše, naš vratar Petar Radman je pogodio za konačnih 6:4 (1:0, 3:1, 0:2, 2:1).
Strijelci za pobjednike bili su – Karlo Šindler 2, Miho Štefelić 1, Mark Modrić 1, Petar Radman 1 i Grgur Mihaljević 1.

Težak posao čekao je i u nedjelju navečer protiv domaćina turnira, Zadra 1952 koji ima zaista dobru kadetsku momčad. Ponovo s uzbuđenjima. Prva dionica 0:1 za Zadrane, pa preokret na 4:2 za Mladost na sredini utakmice, da bi nakon treće četvrtine bilo samo 6:5 za naše kadete i to nakon što su Zadrani postigli dva brzinska gola u zadnjih 40-ak sekundi treće dionice. No, u zadnjoj četvrtini mladi Žapci više nisu primili niti jedan, a dali su dva.
Ivan Maglica s 5 golova je najbolji strijelac, a uz njega je golove dao još Karlo Šindler, preostala 3. Naime, rezultat utakmice Mladost – Zadar 1952 je 8:5 (0:1, 3:1, 2:3, 2:0).

Konačan poredak skupine u Zadru – Medveščak 15, Mladost 13, Zadar 1952 9, POŠK 1937 9,
Jug AO 6, KPK 4, Cavtat 3, Galeb MR 0.

Poredak skupine u Rijeci – Jadran 15, Solaris 15, Mornar BS 7, ZPK 6, Opatija LRH 6, Vukovar 6, Zagreb 3, Primorje EB 1.

To nadalje znači da su se na završni turnir plasirali – Medveščak, MLADOST, Zadar 1952, POŠK 1937, Jadran, Solaris, Mornar BS i ZPK.
Završni turnir Prvenstva Hrvatske za kadete igrat će se u Šibeniku od 23. do 26. ožujka.