završen kvalifikacijski turnir ph za kadete

Kadeti se plasirali na završni turnir

event 04.02.2024.

Mladi Žapci, kadetska postava našeg kluba, dečki koje vidi trener Ratko Štritof plasirali su se na završni turnir Prvenstva Hrvatske

U Zadru su dečki s 3 pobjede i 2 poraza, ušli u krug ukupno osam najboljih momčadi, računajući oba turnira (Zadar i Makarska). U nedjelju su na programu bile dvije utakmice.

Prvo su mladostaši bez puno problema, uvjerljivo svladali riječko Primorje EB 14:3 (5:1, 3:0, 5:0, 1:2), ostavivši suparnika dvije četvrtine bez da su uopće dali gol, a prve tri četvrtine su Riječani uspjeli postići samo jedan pogodak.

Strijelci za Mladost bili su – Luka Terzić i Antonio Kumrić 3 gola, Toni Cvitan i Dorian Komar 2, dok su po jedan pridodali Tomislav Zore, Vito Lokas, Fran Šušak i Juraj Šorić.

Posljednju utakmicu Zadru, naši su kadeti odigrali protiv Medveščaka, prošlogodišnjeg prvaka države i sastav koji uz Solaris i Cavtat u makarskoj skupini jedini ne zna za poraz. Završilo je 9:3 za Medvjede ili po četvrtinama u korist suparnika (4:1, 2:0, 2:2, 1:0).

Strijelci za Žapce bili su – Šimun Matošević, Andrija Korda i Luka Terzić.