Kadeti slavili protiv Zadra 1952 i na korak su od polufinala PH

event 31.01.2020.

Kadeti Mladosti su u 3. kolu skupine D nadigrali Zadrane te i porazili s 9:4 (1:2, 4:1, 2:1, 2:0). Ovom pobjedom igrači Ratka Štritofa plasirali su se u iduću fazu natjecanja i 31.1. u 20:30 sastaju se s Mornarom BS. Iako oslabljeni nenastupanjem Roka Padra, koji je dobio temperaturu, Žapci su poveli s 1:0 na […]

Iako oslabljeni nenastupanjem Roka Padra, koji je dobio temperaturu, Žapci su poveli s 1:0 na početku susreta. Ali idućih 10-tak minuta nije proteklo u miru i spokoju. U tom dijelu susreta igrači iz Donatova grada vodili su dva puta s jednim zgoditkom razlike. U posljednje 3 minute prvog poluvremena Mladostaši preokreću rezultat i ostvaruju “opipljivih” 2 razlike. Zadrani smanjuju nakon promjene strana na 5:4, ali do kraja utakmice golove zabija samo jedna ekipa – HAVK Mladost.

Najefikasniji u redovima Žabaca bio je Ante Mardešić sa 7 golova, dok su po jedan pridodali Marko Barišić i Bartul Bučević.

Ovom pobjedom igrači Mladosti osvojili su prvo mjesto u skupini D. Pobjedu protiv Galeba MR prenose u iduću fazu, u kojoj ih očekuju Mornar BS bez bodova i Jug AO s pobjedom 12:4 nad Mornarem. Žapci večeras u 20:30 igraju protiv Mornara. Značaj tog susreta leži u činjenici da bi naši kadeti pobjedom praktično izborili polufinale Prvenstva Hrvatske. Držimo fige da do pobjede i stignu.