Kadeti u napetoj utakmici izgubili od Primorja EB

event 14.12.2019.

U subotnjoj utakmici kadeti HAVK Mladost poraženi su od vršnjaka Primorja EB rezultatom 7:6 (1:1, 0:3, 4:1, 2:1), no unatoč porazu izborili su završnicu Prvenstva Hrvatske koja je na rasporedu od 30.1.-2.2.2020. Sjajno prvo poluvrijeme Žabaca nije bilo dovoljno više od tijesnog poraza protiv Primorja, lanjskog osvajača duple krune. Iako su gosti iz Rijeke poveli, izabranici […]

U subotnjoj utakmici kadeti HAVK Mladost poraženi su od vršnjaka Primorja EB rezultatom 7:6 (1:1, 0:3, 4:1, 2:1), no unatoč porazu izborili su završnicu Prvenstva Hrvatske koja je na rasporedu od 30.1.-2.2.2020. Sjajno prvo poluvrijeme Žabaca nije bilo dovoljno više od tijesnog poraza protiv Primorja, lanjskog osvajača duple krune. Iako su gosti iz Rijeke poveli, izabranici Ratka Štritofa su brzo uspostavili ravnotežu i, usuđujemo se reći, dominirali plivalištem na Savi. Sjajna zonska obrana natjerala je goste da pucaju u blok, okvir gola ili u ruke vrlo dobrog vratara Prižmića. Iz sjajne obrane kretale su polukontre i kontre nakon kojih je Mladost ostvarivala brojčanu prednost ili dobivala peterac. Bučević, Padro, L. Barišić i Stančić zabili su golove na radost 30-tak roditelja koji su glasno bodrili naše igrače.

Ali nakon promjene strana stvari su se promijenile u igri, a posljedica toga je promjena i u rezultatu. Za razliku od prvog poluvremena, u drugom je Primorje uspjelo u nakani da centri dobiju upotrebljive lopte, te su igrači Mladosti počeli raditi prekršaje za isključenje i petarac. Stopostotna realizacija igrača više Primorja i realizirani peterac donijeli su gostima poravnanje rezultata unatoč golu koji je za Žapce postigao Padro. U zadnjoj četvrtini bilo je dosta grešaka na obje strane, a Mladost je uspjela samo jednom, preko Mardešića, pospremiti loptu iza leđa vratara Primorja. Prema viđenom bi neriješen rezultat bio i najpravedniji, a da do njega ne dođe pobrinuo se Jušić golom 21 sekundu prije zadnje sirene, te donio radost svojim suigračima ali i nekolicini roditelja koji su iz Rijeke došli na utakmicu.

Kadeti Mladosti izborili su završnicu te pokazali da su se po kvaliteti primakli Primorju, koje je lani u ovoj generaciji bilo bolje za 5 do 10 golova. Za vjerovati je da će naši Žapci za mjesec i pol dana igrati zapaženu ulogu na završnici Prvenstva Hrvatske.

Sastav protiv Primorja EB: Prižmić, Erceg, Fajković, M. Barišić, Padro, Stančić, Hajdaš, Pavičić, Mardešić, L. Barišić, Poje, Bučević, Matić, Jakuš, trener Štritof, pomoćni trener Vićan.