Poraz u polufinalu

Kadeti u nedjelju za broncu

event 17.03.2024.

Naši kadeti koji se od četvrtka u Šibeniku nadmeću na završnom turniru državnog prvenstva, ‘dogurali’ su do polufinala, nisu doduše uspjeli ući u finale, ali ostaje borba za medalju. Dvoboj za kolajnu, za treće mjesto u Hrvatskoj i broncu.

Mali mladostaši pod ravnanjem trenera Ratka Štritofa prvo su u četvrtfinalu svladali dubrovački Jug AO. Utakmica poprilično ravnopravna, izjednačena, pa je takav bio i rezultat nakon prve tri četvrtine (9:9). U zadnjih sedam minuta koliko se igra četvrtina u kadetskom uzrastu, naši su igrači pokazali više mirnoće, umijeća i koncentracije, dobili taj dio 4:1 odnosno ukupno 13:10, za plasman u polufinale!

Strijelci za Mladost protiv jugaša bili su – Luka Terzić 4, Toni Cvitan 2, Vito Lokas 2, Antonio Kumrić 2, te Tomislav Zore 1, Juraj Šorić 1 i Jan Butorac 1 gol.

U polufinalu je čekao vrlo jaki Solaris, još k tomu i domaćin turnira s ipak i dodatnom podrškom s tribina. Priča slična kao i iz četvrtzavršnice, posebno u prve dvije četvrtine.
Izjednačena, potpuno otvorena utakmica, pa je nakon 14 minuta ili na polovici susreta bilo kao da smo na početku – 4:4.  U trećoj četvrtini možda i presudne minute. Šibenčani su se prvi put odvojili na više od gola razlike (6:4), štoviše čak i na više od dva prednosti (8:5). U zadnju se četvrtinu ušlo rezultatom 8:6 za domaćina. U drugoj minuti igre u zadnjoj četvrtini, izvrsno raspoloženi Terzić je smanjio na 8:7, činilo se uhvaćeni priključak, ali suparnik nije tako mislio. Brzo su otišli na 10:7 što je malo više tri minute prije kraja utakmice bilo već gotovo i osigurana pobjeda. Doduše, vrlo brzo je Terzić iz peterca smanjio na 10:8, tri minute do kraja, međutim Šibenčani su zaigrali vrlo čvrsto u obrani, kopnjela je lagano i energija, te je Solaris znao doći na koncu do pobjede 11:9.

Strijelci za Mladost bili su – Luka Terzić 6, Tomislav Zore 1, Vito Lokas 1 i Antonio Kumrić 1.

Mladostaši u nedjelju igraju za broncu od 11.20 sati protiv Cavtata koji je u drugom polufinalu izgubio od splitskog Mornara, 9:8.