Kadeti u polufinalu

event 07.07.2018.

Kadeti Mladosti izborili su polufinale Kupa Hrvatske. Oni su u četvrtfinalu bili bolji od Mornara rezultatom 8:6. Prevođeni izvrsnim golmanom Ćosićem mladi Žapci odigrali su izvrsne tri četvrtine. Nakon 1:1, zaključali su svoja vrata te serijom 5:0 ostvaruju prednost od 6:1. S tim se rezultatom ušlo u posljednju četvrtinu. Ipak nije to bilo kraj neizvjesnosti […]

Kadeti Mladosti izborili su polufinale Kupa Hrvatske. Oni su u četvrtfinalu bili bolji od Mornara rezultatom 8:6.

Prevođeni izvrsnim golmanom Ćosićem mladi Žapci odigrali su izvrsne tri četvrtine. Nakon 1:1, zaključali su svoja vrata te serijom 5:0 ostvaruju prednost od 6:1. S tim se rezultatom ušlo u posljednju četvrtinu. Ipak nije to bilo kraj neizvjesnosti jer su Splićani golom iz peterca smanjili zaostatak na samo jedan gol 7:6. Već u sljedećem napadu Schonwald postiže svoj jedini pogodak na utakmici te povećava prednost za konačnih 8:6. Posljednju minutu i pol niti jedna ekipa nije postigla pogodak.
Najviše golova za Mladost postigao je Tkalčec (3), dva su postigli Bušić i Jugova. Momčad je vodio trener Šafarić, dok je Gulin odradio suspenziju te će povesti svoje mladiće u polufinalu.
Nakon utakmice Šafarić nije skrivao zadovoljstvo:
Dečki su odigrali dobro i pokazali jako veliku borbenost što nam je možda nedostajalo jučer. Bilo je grešaka koje se na svu sreću daju ispraviti. Mornar nije ušao dobro u utakmicu i njihova se igra bazirala na jednog igrača. Dobro smo se pripremili i mi smo na njemu izmjenjivali te ga razvlačili po cijelom bazenu. Prezadovoljan sam s obranom koju smo odigrali. Malo smo pali u zadnjoj četvrtini što je više posljedica umora.”

O polufinalu Šafarić je rekao:
U polufinale ulazimo potpuno rasterečeni te će dečki bez pritiska imati mogućnost pokazati sve što znaju. Ove tri ekipe, koje su uz nas u polufinalu, su kvalitetnije od ostalih ali mi idemo iznenaditi jednu od njih. Kad smo došli do ovdje, idemo se boriti i dalje.
U polufinalu Mladostaši će igrati protiv Jadrana od kojeg su izgubili u prvoj fazi natjecanja. Susret je na rasporedu u subotu u 18:30.