Kadeti izborili važnu pobjedu nad POŠK-om na startu Kupa RH

event 09.08.2019.

Utakmica otvaranja Kupa Republike Hrvatske protiv splitskog POŠK-a protekla je sukladno najavama trenera Nikice Gulina. Bilo je čvrsto i većim dijelom susreta neizvjesno da bi na kraju Mladost izborila važnu pobjedu rezultatom 10:7 (1:2, 4:2, 3:2, 2:1). POŠK je bolje otvorio utakmicu i poveo u prvoj četvrtini 2:1, a na početku druge dionice i 3:1. […]

POŠK je bolje otvorio utakmicu i poveo u prvoj četvrtini 2:1, a na početku druge dionice i 3:1. Trebalo je neko vrijeme da se Žapci “uštimaju” u obrani, pogotovo na bekovskoj poziciji. No tada se razbranio vratar Ćosić, a istovremeno u napadu raspucao Bušić koji je sa svoja tri pogotka (od ukupno 4 postignuta večeras) vratio Mladost u egal. No Žapci tu nisu stali, i uz podršku roditelja s tribina, prešli su u vodstvo nakon 2 gola borbenog Katičića. S minimalnom prednošću Mladosti otišlo se na promjenu strana. No Splićani “pokazuju zube” i početkom treće četvrtine poravnavaju na 5:5.

Prijelomnim dijelom susreta pokazala se sredina 3. četvrtine kada Mladost postiže tri uzastopna gola u nešto više od jedne minute. Redom su golove zabijali Rogulj s igračem više sa stative, pa zatim s lijevog krila Bušić i Josipović koji je plijenio svojom igrom u obrani i izdržljivošću tokom cijele utakmice.

Nakon vodstva 8:5, za Splićane više nije bilo povratka u rezultatsku neizvjesnost. U zadnjoj četvrtini za Mladost su zabili i Brkić šutem izvana, te Mardešić iz igrača više.

Čestitke Žapcima na ostvarenoj pobjedi i neka im ona bude dodatni poticaj za kvalitetan nastavak turnira.

U drugom kolu Mladost u 10:00 igra s Solarisom, a u 18:00 protiv Jadrana. Prvoplasirana momčad iz skupine preskače subotnje četvrtfinalno jutro i ide izravno u polufinale, dok 2. i 3. iz grupe razigravaju za plasman u polufinale s protivnicima iz grupe B u kojoj nastupaju: Jug CO, Primorje EB, Mornar BS i Medveščak.