Žapcima trofej fair-play

Kadeti završili osmi

event 03.08.2023.

Kadeti našeg kluba okončali su na 8. mjestu ovosezonsko nadmetanje u Hrvatskom kupu. U utakmici za 7. mjesto na završnom turniru u Zagrebu, splitski POŠK 1937 je bio bolji od naših malih Žabaca, 10:7

Prve dvije četvrtine su još naši mladići imali prednost, vodili u pola utakmice 4:3. Početkom treće dionice bilo je i 5:3 za Mladost, da bi zatim posustali i primili tri uzastopna gola. Sedam minuta prije kraja bili smo u zaostatku za jedan pogodak (5:6). Vrlo brzo je međutim bilo i minus 3 (5:8) i to je prednost koju poškovci više nisu ispuštali.

Strijelci za Mladost bili su – Ivan Maglica i Miho Štefelić po 3 gola, te 1 pogodak Mark Modrić.

Šalatu, gdje se turnir odigrao, Žapci su ipak napustili s trofejom. Pokalom za uzorno sportsko ponašanje, odnosno za fair-play.