Kiks protiv POŠK-a na startu

event 28.10.2016.

Drugi krug Eurokupa nije počeo baš najbolje za Mladostaše. U 1. kolu turnira, koji se igra u Zagrebu, odigrali su neodlučeno 8:8 protiv splitskog POŠK-a. S pravom se trener Štritof pribojavao prve utakmice na turniru koji se igra u Zagrebu. Žapci nisu opravdali ulogu favorita te su si ovim rezultatom jako zakomplicirali situaciju za plasman […]

Drugi krug Eurokupa nije počeo baš najbolje za Mladostaše. U 1. kolu turnira, koji se igra u Zagrebu, odigrali su neodlučeno 8:8 protiv splitskog POŠK-a.

S pravom se trener Štritof pribojavao prve utakmice na turniru koji se igra u Zagrebu. Žapci nisu opravdali ulogu favorita te su si ovim rezultatom jako zakomplicirali situaciju za plasman na jedno od prva dva mjesta.
Mladostaši su bolje ušli u utakmicu te sredinom druge četvrtine imali su prednost 6:3. U tim trenucima nitko na bazenu na Savi nije očekivao da ćemo gledati neizvjesnu završnicu. Ipak gosti se nisu predavali do samoga kraja i kao da su oni jedini vjerovali da mogu izvući pozitivan rezultat.
Dvije minute prije kraja Splićani izjednačuju na 8:8 (bilo je to tek 3. izjednačenje na utakmici) te su čak na ulasku u posljednju minutu imali igrača više za svoje jedino vodstvo na utakmici. Ipak u posljednjoj minuti nije bilo golova, iako su treneri baš u tom periodu iskoristili time out) te su obje ekipe osvojile po bod.
Na vratima Mladosti bio je vrlo dobar Marcelić, a najviše golova postigli su Bukić (oba iz peterca) i Zović po 2.

U prvom susretu dana Posillipo je lako svladalo BVSC 12:8. U subotu je na rasporedu 2. kolo u kojem Mladostaši igraju protiv BVSC-a, a prije njih će snage odmjeriti POŠK i Posillipo.

Na mladim Žapcima sada je veliki pritisak jer moraju ostvariti pobjedu ako žele ostati u igri za jedno od prva dva mjesta koja vode u drugi krug. Susret se igra na Savi u 19 sati. Ulaz na sve utakmice turnira je besplatan te dođite u što većem broju podržati našu ekipu.

Pogledajte sastav i strijelce Mladosti na ovoj utakmici.