Prva utakmica polufinala PH

Loš dan u Dubrovniku

event 02.04.2023.

Tako bi mogli opisati mladostašku subotu u Gružu. Nakon mlađih seniora koji su izgubili u 15. kolu Prvenstva Hrvatske od domaćina, Juga AO 15:8, sa sedam razlike su ispraćeni i seniori

U prvom susretu polufinala državnog prvenstva, jugaši su bili bolji od Mladosti 13:6 dobivši tri od ukupno četiri četvrtine, ali posebno uvjerljivo u biti prve dvije. U njima je i pala odluka o pobjedniku. U prvoj četvrtini su uraganski krenuli domaćini i riješili tu dionicu 5:1. Nakon druge je već bio 8:2, a kada su pogotkom Žuvele u drugoj minuti treće četvrtine domaćini poveli i 9:2, dosegnuli su onu gol-razliku kakva je bila i na koncu susreta. Jesu naši igrači u nekoliko navrata malo smanjili vodstvo Dubrovčana, ali možda je to više bila i posljedica laganijeg opuštanja suparnika, činjenice da je utakmica zapravo odlučena.

Strijelci za Mladost bili su – Dario Rakovac i David Mijić po 2 gola, te dva Marak, Jelača i Elez po 1 pogodak.

Druga utakmica polufinala odigrat će se u petak, 7. travnja u našem bazenu.