Posjeti HAVK Mladost web-shop
Zimsko pojačanje za Mladostaše

Lovre Miloš novi Žabac

event 15.01.2025.

U siječanjskom prijelaznom roku, naša je momčad pojačana za jednog dobro nam poznatog igrača. Također povratnika. To je Lovre Miloš (30)

Bivši hrvatski reprezentativac koji je i ponikao u Mladosti u kojoj je počeo igrati još s 10 godina, prešao je u Mladost iz gradskog suparnika Medveščaka u kojem je igrao prvi dio ove sezone.

Podsjetimo, riječ je o vanjskom igraču, napadaču iznimne brzine, dakle sjajnom plivaču. Kao junior bio je najbolji igrač juniorskog Prvenstva Hrvatske 2013. kada je Mladost osvojila naslov prvaka države. U seniorskoj momčadi Mladosti debitirao je sa 16 godina u sezoni 2011./12. S Mladosti je osvojio dvije Jadranske lige (današnje Premier lige) 2019. i 2020.; zatim dva Hrvatska kupa 2020. i 2021. i naslov prvaka države (2021.).

S hrvatskom seniorskom reprezentacijom osvojio je broncu na EP u Barceloni 2018., brončanu medalju i na SP u južnokorejskom Gwangjuu 2019., srebro na Europa kupu u Zagrebu 2019. i srebro u Svjetskoj ligi u Beogradu 2019. Igrao je i na Olimpijskim igrama u Tokiju 2021.

Lovre će konkurirati za momčad već za sljedeću utakmicu Premier lige kada u petak u svojem bazenu dočekujemo Jadran iz Herceg Novog.