LP: Slavlje u Splitu za vodeću poziciju u grupi B!

event 20.11.2018.

Mladost je i drugi puta u nekoliko dana svladala Jadran u Splitu rezultatom 12:10 (1:1, 4:3, 4:5, 3:1). Ovaj put je ulog bio veći jer se igralo 3. kola LEN Lige prvaka, pa je i večerašnja pobjeda slađa. Mladost i Jadran su odigrali odličnu utakmicu u kojoj su se obje ekipe nekoliko puta izmjenile u […]

Mladost je i drugi puta u nekoliko dana svladala Jadran u Splitu rezultatom 12:10 (1:1, 4:3, 4:5, 3:1). Ovaj put je ulog bio veći jer se igralo 3. kola LEN Lige prvaka, pa je i večerašnja pobjeda slađa.
Mladost i Jadran su odigrali odličnu utakmicu u kojoj su se obje ekipe nekoliko puta izmjenile u vodstvu. Do sredine posljednje četvrtine niti jedna momčad nije uspjela ostvariti vodstvo veće od jednog gola.
Na otvaranju Mladost je preko Lovre Miloša realizirala igrača više i povela 1:0. Do kraja prve dionice Jadran je uspio izjednačiti rezultat. S obje strane plivališta se igralo izuzetno čvrsto, s dosta kontrafaulova. U drugoj četvrtini Žapci su 4 puta poveli, a Jadran je uspio tri puta izjednačiti preko Šetke i Zovića. Najprije Radu zabija s centarske pozicije, zatim Petković realizira igrača više, isto kao i ljevoruki Kharkov s krila, da bi Radu desnom rukom pospremio loptu u gol za 5:4.
Nakon zamjene strana, Jadran dolazi do izjednačenja, da bi Miloš Ćuk, na sebi svojstven način, s lijevog vanjskog ponovo donio vodstvo igračima trenera Bajića. Slijedi najbolji dio igre Jadrana koji preuzima vodstvo. Izjednačenje Mladosti donosi Petković parabolom s desnog vanjskog, a potom Jadran realizira igrača više za svoje posljednje vodstvo na utakmici. Sada je Mladost na redu da preokrene rezultat, a to čine Čagalj i Lazić, obojica s igračem više. Do kraja četvrtine Jadran je uspio izjednačiti s igračem više.
U zadnjoj dionici Mladost pokazuje bolju fizičku pripremljenost, jer je dotadašnji tempo poprilično potrošio oba suparnika. Lovre Miloš iz daljine rješava igrača više za vodstvo Mladosti, a Petković golom u bliži kut dovodi Mladost po prvi puta do 2 gola viška. U zadnjoj minuti Radu zarađuje peterac kojeg Miloš Ćuk pretvara u zgoditak, da bi Kunac postavio konačnih 12:10.
U večerašnjoj pobjedi svaki igrač Žabaca ugradio je svoj doprinos na čemu im svima treba čestitati. Najviše golova je postigao Petković 3, a slijede ga Lovre Miloš, Miloš Čuk i Cosmin Radu sa 2 gola. Valja istaknuti i 7 izborenih prekršaja Radua (od 10 Jadranovih), te Marcelićevih itekako bitnih 10 obrana.
Mladost se s “punim plijenom” vraća iz Dalmacije i s pravom može optimistično gledati na nastavak sezone.
Pogled na obje ljestvice razgalit će srce svakog prijatelja Mladosti. U Regionalnol ligi Mladost vodi s 5 bodova “viška”, a u grupi B LEN Lige prvaka Žapci su na vrhu s odigranom utakmicom više.
Slijedi utakmica Regionalne lige protiv Mornara, koja je na rasporedu u subotu 24.11.2018. u 19:00 na plivalištu na Savi. Vrijedi doći i podržati Žapce koji u ovoj sezoni igraju sjajno. Nastavak LEN Lige prvaka je u početkom prosinca u Grčkoj kada Mladost u 4. kolu igra protiv Olimpiacosa.