Minimalan poraz Hrvatske

event 19.06.2019.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija poražena je u 2. kolu Super finala Svjetske lige od Srbije 10:11 (3:2, 2:2, 1:4, 4:3). Završio je još jedan sraz Hrvatske i Srbije. Ovog ćemo pamtiti po 41 osobnoj grešci na utakmici, 5 igrača Hrvatske i 3 igrača Srbije koji su kraj utakmice, zbog 3 osobne greške, dočekali na klupi. Prvu […]

Hrvatska vaterpolska reprezentacija poražena je u 2. kolu Super finala Svjetske lige od Srbije 10:11 (3:2, 2:2, 1:4, 4:3).

Završio je još jedan sraz Hrvatske i Srbije. Ovog ćemo pamtiti po 41 osobnoj grešci na utakmici, 5 igrača Hrvatske i 3 igrača Srbije koji su kraj utakmice, zbog 3 osobne greške, dočekali na klupi.

Prvu četvrtinu, koja je obilovala isključenjima – njih čak 13, bolje su otvorile Barakude koje su iz peterca kojeg je realizirao Ante Vukičević, došle u početno vodstvo. Do kraja četvrtine po dva pogotka s obje strane za odlazak na prvi odmor s +1.

Na početku druge dionice vidjeli smo par odličnih obrana Marcelića koji je dobio prednost pred Bijačem čuvati vrata protiv Srbije. Na pola četvrtine Xavi Garcia vraća prednost lijepim lobom s 8 metara. Sudački par ne posustaje u isključenjima pa su tako kod Hrvatske čak 5 igrača drugu četvrtinu završila s 2 osobne greške, dok su kod Srbije tu “čast” imala 2 igrača. Na veliki odmor otišlo se s 5:4 za Hrvatsku.

Na otvaranju 3. četvrtine Hrvatska nije iskoristila igrača više, a odmah u sljedećem napadu Buljubašić je prvi igrač koji završava svoj nastup u ovoj utakmici. Na polovici trećeg dijela, nakon minute odmora, iz dvostrukog igrača više Joković vraća prednost na našu stranu. Srbi najprije iz igrača više izjednačuju rezultat, a zatim šutom iz igre prvi put preuzimaju vodstvo na utakmici. Minutu prije kraja Bušlje završava svoju utakmicu tako što je skrivio peterac iz kojeg Srbija odlazi na +2. Do kraja četvrtine nije bilo pogodaka te se na odmor pred posljednju četvrtinu otišlo sa 6:8.

Posljednjih osam minuta igre otvorili smo činjenicom da smo ostali i bez trećeg beka na utakmici. Iz te 17 situacije s brojčanom prednošću Srbija je otišla na +3. Na 5:52 do kraja susreta Marcelić opravdava povjerenje izbornika Tucka branjenjem udarca s 5 metara Prlainoviću pri rezultatu 9:7. Potpuni povratak u utakmicu dogodio se pri realizaciji Jokovićevog peterca 3:47 do kraja. U posljednje tri minute ušli smo bez 5 igrača, a s obzirom na 11 igrača i 2 golmana u zapisniku, izbornik je ostao bez mogućnosti rotacije igrača. 75 sekundi prije kraja Fatović iz 18 igrača više izjednačuje na 10:10. Na ulasku u posljednju minutu Prlainović postiže pogodak koji odlučuje večerašnjeg pobjednika.

Vrh liste strijelaca pripao je Mari Jokoviću koji je postigao 4 pogotka, 2 je postigao Xavi Garcia, dok su jednom precizni bili Loren Fatović, Ivan Buljubašić, Ante Vukičević i Josip Vrlić.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra sutra, u četvrtak, protiv Australije. Susret je na rasporedu u 15:00.