Minimalan poraz u Dubrovniku

event 11.05.2019.

Vaterpolisti HAVK Mladosti poraženi su u 2. finalnoj utakmici doigravanja Prvenstva Hrvatske u Dubrovniku 10:9 (1:1,4:4, 3:2, 2:2). Prvih osam minuta bili smo svjedoci velikog broja osobnih grešaka. Sudački par Putniković – Bianco u 8 minuta sudio je 10 isključenja. Unatoč tome, slaba realizacija igrača više rezultirala je odlaskom na prvi odmor s 1:1. Druga se […]

Vaterpolisti HAVK Mladosti poraženi su u 2. finalnoj utakmici doigravanja Prvenstva Hrvatske u Dubrovniku 10:9 (1:1,4:4, 3:2, 2:2).

Prvih osam minuta bili smo svjedoci velikog broja osobnih grešaka. Sudački par Putniković – Bianco u 8 minuta sudio je 10 isključenja. Unatoč tome, slaba realizacija igrača više rezultirala je odlaskom na prvi odmor s 1:1. Druga se četvrtina igrala gol za gol; prvo vodstvo Mladosti vidjeli smo točno na polovici druge dionice. Dubrovčani se nisu dali smesti te su odmah u sljedećem napadu izjednačili. Do kraja 2. četvrtine igralo se gol za gol te se na veliki predah otišlo s izjednačenim rezultatom – 5:5. U trećoj četvrtini ponovno smo vidjeli puno isključenja, a istaknuta situacija dogodila se 3:18 do kraja trećeg dijela kada su suci svirali obostrano isključenje s pravom zamjene Radua i Benića. Poremetilo je to redove Žabaca te se Jug uspio odvojiti na 2 pogotka razlike. Do izjednačenja, 8:8, dolazi početkom posljednje dionice kada je Miloš postigao pogodak s igračem više. Ne predaju se Mladostaši, nakon ponovne prednosti Juga Ćuk izjednačava na 9:9. Jugaši su još jednom poveli, no snage za još jedno izjednačenje nije bilo.

Komentar na utakmicu dao nam je Miloš Ćuk: “Mislim da je napravljen cirkus od ove finalne utakmice velikim brojem isključenja i izbacivanjem naših najboljih igrača. S te je strane utakmica malo neobična, ali odigrali smo puno bolje nego u prvoj utakmici u Zagrebu, i to je stvar koja nas veseli pred 3. utakmicu. S jednom pobjedom u Zagrebu možemo se vratiti u seriju koja može biti potpuno neizvjesna. Naša igra i pristup su bili osjetno bolji. Šteta da nismo izvukli neriješeno i otišli u peterce, mislim da smo zaslužili. Čestitam Jugu na pobjedi.”

Miloš Ćuk i Luka Bajić predvodili su listu strijelaca s 2 postignuta pogotka, dok su se jednom u nju upisali Cosmin Radu, Lovre Miloš, Marino Čagalj, Antonio Petković te Ivan Buljubašić.

Treća utakmica finala doigravanja Prvenstva Hrvatske na rasporedu je u nedjelju, 19. svibnja, s početkom u 16 sati na bazenu uz Savu.