Ml. juniori: Remi s Mornarom u 2. kolu PH

event 01.03.2019.

U drugom kolu Prvenstva Hrvatske za mlađe juniore Mladost je odigrala neodlučeno s Mornarom 9:9 (2:1, 2:2, 2:3, 3:3) i ostala na drugom mjestu skupine A. U 18:20 Žapci igraju protiv Jug CO susret koji jednu ekipu vodi izravno u polufinale, a drugu ostavlja u “krnjem” četvrtfinalu. Susret mlađih juniora Mladosti i Mornar BS bio […]

Susret mlađih juniora Mladosti i Mornar BS bio je vrlo neizvjesan i niti jedna ekipa nije uspjela ostvariti više od 2 gola prednosti tijekom susreta. Klatno rezultatske prednosti bilo je malo na jednoj, malo na drugoj strani da bi se sa sirenom “smirilo” u neutralnom položaju i utakmica je završila podjelom bodova.
U prvoj četvrtini poveli su mornarevci, a Mladost je golovima Tonija Bušića i Paića preokrenula rezultat i s prednošću otišla na prvi odmor.
Drugu četvrtinu mogli bi nazvati “četvrtinom peteraca” budući da su dosuđena čak 4 peterca, po dva na svakom kraju igrališta. Najprije je Paić realizirao peterac za 3:1 vodstvo Mladosti. Pri tom rezultatu Žapci su imali još nekoliko izglednih šansi za povećanje vodstva, među kojima i peterac dosuđen nakon prekršaja nad Bušićem. Nažalost Mihiću golman Kasum brani peterac. Nakon što su splićani smanjili na 3:2, iz peterca, Mihić se iskupljuje za prethodni promašaj i zabija igrača više za 4:2. Do kraja četvrtine još jedan peterac za Mornar i ekipe mijenjaju strane kod +1 za igrače trenera Gulina.
Početkom treće četvrtine Mladost dva puta ostvaruje prednost od dva gola viška golovima Brčića i Tonija Bušića, ali splićani izjednačavaju golovima iz igrača više. U posljednju četvrtinu se ulazi s 6:6, a tada prednost ostvaruju Mornarevci. Raspoloženi Toni Bušić svojim trećim golom poravnava na 7:7, ali nedugo zatim Mornar je ponovo u vodstvu. Dramu u zadnjih minutu i pol kreiraju Tkalčec iz igrača više za 8:8 te Mihić za vodstvo Mladosti 9:8 pola minute do kraja. U zadnjem napadu Mornara, Narančić “leti van” zbog isključenja, a Omrčen 5 sekundi do kraja postavlja konačnih 9:9.
Trener Gulin po završetku susreta je konstatirao:
“Prvenstvo je vrlo izjednačeno i za svaku pobjedu se treba boriti. Danas smo napravili previše grešaka i Mornar je zasluženo osvojio bod.”
Nema puno vremena za odmor jer već u 18:20 slijedi susret protiv Jug CO, koji je u drugom kolu bio bolji od POŠK-a 13:3.
Pobjednik tog susreta rezervirat će mjesto u polufinalu, dok će se poraženi za svoje mjesto u polufinalu morati izboriti kroz četvrtfinalni susret u subotu ujutro.