U borbu od petog do osmog mjesta

Mlađi juniori ispali nakon peteraca

event 30.09.2023.

Naši mlađi juniori nisu se uspjeli plasirati u polufinale završnog turnira Hrvatskog kupa koji se igra u Zadru

Sretniji i spretniji bili su gradski nam suparnici iz Medveščaka, ali tek boljim izvođenjem peteraca.
Završilo je naime 10:8 (1:0, 1:1, 2:3, 2:2 – 4:2).

Šteta i žal tim veća jer su Medvjedi samo 15 sekundi do kraja četvrte četvrtine preko Glamuzine uspjeli poravnati na 6:6 i izboriti peterce. Doduše, valja spomenuti da je cijela zadnja minuta bila silno uzbudljiva, napeta i neizvjesna. Mladostaši su samo 35 sekundi do kraja poveli 6:5 (golom Andrije Čolovića) i tako stigli nadomak pobjede. Ovog puta nije išlo odnosno doista je malo nedostajalo.

Cijela je utakmica bila izvanredno zanimljiva i izjednačena, a valja spomenuti da je Medveščak cijelo vrijeme vodio s po jednim golom razlike, da bi naši igrači izjednačavali. Spomenuti pogodak Čolovića bio štoviše prvo i jedino vodstvo mladih Žabaca.

U raspucavanju peteraca, medveščakovci su se pokazali umješnijim. Neovisno porazu, čak i prema mišljenjima neutralnih promatrača, u igri naših mlađih juniora je zamjetan pozitivan pomak u igri. Podsjetimo, u državnom prvenstvu koje je završeno u svibnju ove godine, Mladost je bila zauzela 6. mjesto s 5 poraza, 1 remijem i 10 poraza.

Na zadarskom turniru Kupa, Mladosti sada preostaje borba za poredak od 5. do 8. mjesta.