Mlađi juniori Mladosti prvaci Hrvatske

event 13.02.2016.

Mladostaši su kolo prije kraja osvojili Prvenstvo Hrvatske pobjedom na Primorjem 11:7 (2:2 3:3 4:1 2:1). Nakon što je u prvoj utakmici 2. kola Jug visoko porazio domaći Mornar rezultatom 12:4, bilo je jasno da Žapci pobjedom protiv Primorja osvajaju trofej za prvaka Hrvatske kolo prije kraja natjecanja. Utakmica je počela vrlo izjednačeno, tako da […]

Mladostaši su kolo prije kraja osvojili Prvenstvo Hrvatske pobjedom na Primorjem 11:7 (2:2 3:3 4:1 2:1).

Nakon što je u prvoj utakmici 2. kola Jug visoko porazio domaći Mornar rezultatom 12:4, bilo je jasno da Žapci pobjedom protiv Primorja osvajaju trofej za prvaka Hrvatske kolo prije kraja natjecanja.
Utakmica je počela vrlo izjednačeno, tako da su prve dvije četvrtine završile neodlučenim rezultatom. Za konačan rezultat bila je presudna 3. četvrtina u kojoj su naši mladići ostvarili prednost od 3 zgoditka pogocima Mardešića (2), te Hercega i Samardžića. U posljednjoj dionici mladi Primorjaši nisu uspjeli ugroziti pobjedu Mladosti, štoviše Mladost je povećala prednost do konačnih 11:7.
U ovoj velikoj pobjedi strijelci za Mladost bili su: Mate Mardešić – 4 gola (+4 ukradene lopte), Branimir Erceg – 3 gola (+3 izborena isključenja), Jakov Markić – 2 gola, te Luka Bajić i Tomislav Stipo Samardžić sa po jednim zgoditkom. Kod poraženog Primorja 3 gola su zabili Radulović i Brubnjak, a 1 Jeličić.
Ističemo i sjajan „posao“ koji su naši mlađi juniori obavili u obrani, ograničivši najboljeg igrača Primorja Marka Radulovića na 3 gola (treći gol je postigao polovinom 2. četvrtine), natjeravši ga na čak 7 izgubljenih lopti.
Večeras u 19:20 Mladost igra protiv Mornara utakmicu bez posebnog značaja za konačan plasman, a nakon te utakmice može početi slavlje trenera Vinceka i Gulina, te igrača: Miškića, Papeža, Dadića, Smolčića, Markića, Marića, Konjevode, Hercega, Bajića, Mitra, Mardešića, Samardžića, Pezera i Bukarice.