Kraj turnira u Zadru

Mlađi juniori opet poraženi petercima

event 01.10.2023.

Drugi put u Zadru peterci i drugi put smo ostali ‘kratki’. Nakon četvrtfinala protiv Medveščaka, sada je i u susretu za 5. mjesto na završnom turniru Hrvatskog kupa za mlađe juniore, Mladost izgubila i svojevrsnom ruletu, kako se zna nazivati odluka pobjednika neke utakmice petercima.

Splitski Jadran je bio bolji, ukupno 12:11 (2:2, 2:0, 2:3, 1:2 – 5:4).
Jadranaši su početkom treće četvrtine poveli i s tri gola razlike (5:2), ali Mladost se uspjela ne samo vratiti ‘u igru’, već štoviše, početkom zadnje dionice prijeći u ofenzivu koja je rezultirala i vodstvo za naše mladiće (7:6 za Mladost). Splićani su pet minuta prije kraja poravnali (7:7), te se rezultat nije mijenjao do isteka 32. minute.
Pri izvođenju peteraca, suparnici su bili malo, za jedan gol tek pribraniji, sretniji i spretniji.

Strijelci za Mladost, ne računajući dakako peterce, bili su – Niko Sošić 3, Matej Šorić 2, te Petar Radman i Fabio Jakuš 1).