Mlađi juniori osigurali završnicu Kupa

event 26.05.2017.

Mlađi juniori Mladosti pobijedili su Medveščaka rezultatom 13:3 i kolo prije kraja kvalifikacija za Kup Hrvatske osigurali najmanje drugo mjesto. Kvalifikacije za nastup na završnom turniru Kupa Hrvatske za mlađe juniore stigle su do same završnice. Na završni turnir najboljih osam ekipa iz Hrvatske plasirat će se dvije prvoplasirane ekipe iz naše skupine. Mladosaši su […]

Mlađi juniori Mladosti pobijedili su Medveščaka rezultatom 13:3 i kolo prije kraja kvalifikacija za Kup Hrvatske osigurali najmanje drugo mjesto.

Kvalifikacije za nastup na završnom turniru Kupa Hrvatske za mlađe juniore stigle su do same završnice. Na završni turnir najboljih osam ekipa iz Hrvatske plasirat će se dvije prvoplasirane ekipe iz naše skupine.
Mladosaši su u četvrtak 25.5. igrali svoju protiv Medveščaka i uvjerljivo su slavili. Kako su već jednom slavili protiv gradskih rivala, ovom pobjedom su osigurali najmanje drugo mjesto. Igrači pod vodstvom trenera Sappea izvrsno su igrali od samog početka utakmice te su u drugoj polovici 2. četvrtine vodili 6:0. Naši mladići igrali su angažirano cijelu utakmicu te je prednost rasla iz minute u minutu. Tek pred kraj, u posljednjoj minuti utakmice, malo su popustili i primili dva pogotka za konačnih 13:3.
Najefikasniji igrač utakmice bio je Roko Požarić sa 4 gola (u svakoj četvrtini po jedan). Uz njega golove su postigli Ratković (3), Dedić (2) te po jedan gol su postigli Krpan, Konjevoda i Capan.
Do kraja kvalifikacija Žapci imaju utakmicu protiv vrlo jakog Primorja. U prvoj utakmici u Rijeci Mladostaši su izgubili 14:9 te ih samo visoka pobjeda može odvesti na prvo mjesto.