Prvo kolo završnice Kupa

Mlađi juniori počeli porazom

event 29.09.2023.

Neuspješan početak naših mlađih juniora na završnom turniru Hrvatskog kupa u Zadru

U susretu 1. kola, dubrovački Jug AO je svladao naše mladiće 10:8 (4:2, 2:3, 3:1, 1:2). Statistički gledano, samo kroz ishode četvrtina, po dvije su pripale nama, a dvije suparnicima. Jedino što su one dionice u kojima su slavili mladi Gospari bile ipak nešto s nešto većom gol-razlikom. Ne puno, ali dostatno za dubrovačkih +2 na kraju.

U biti, puno je toga određeno u početnim minutama i činjenici da je suparnik poveo 3:0 nakon nepune tri minute. Nije to ni bila najveća prednost Dubrovčana ili naš zaostatak. Sredinom druge četvrtine je Jug AO vodio i 6:2, ali odličnom završnicom te četvrtine, mladostaši su uspjeli do poluvremena smanjiti na samo gol zaostatka (5:6).
U sljedećoj dionici, novo odvajanje jugaša i to osjetno – 9:5, tri minute do kraja treće četvrtine. To se više nije dalo nadoknaditi.

Strijelci za Mladost bili su – Fran Dobrić 3, Matej Šorić 2, te po 1 gol Niko Sošić, Fabio Jakuš i Andrija Čolović.

U petak, 29. rujna Mladost igra dvije utakmice. Od 13.00 protiv domaćina Zadra 1952, te od 21.00 sat kontra splitskog Jadrana.