Drugi poraz u Zadru

Mlađi juniori poraženi od doprvaka

event 29.09.2023.

U Zadru je u tijeku završni turnir Hrvatskog kupa za mlađe juniore. Drugog dana natjecanja na rasporedu su dva kola, a naši su mladići prvo igrali protiv domaćina, vrlo jakog Zadra 1952

Riječ je o momčadi koja je u ovom uzrastu ove godine osvojila srebro na Prvenstvu Hrvatske.

U iznimno uzbudljivoj i izjednačenoj utakmici, mladi Zadrani su svladali naše mladostaše 14:12 (3:3, 3:2, 3:2, 5:5). Prve dvije četvrtine su momčadi bile potpuno izjednačene, da bi početkom treće dionice domaćin poveo prvi put nešto uvjerljivije (8:5).

Ipak, do kraja te, kao i u samoj zadnjoj četvrtini, naši su mlađi juniori uspjeli poravnati (9:9). Bilo je to samo pet minuta do kraja. No, vrlo se brzo Zadar 1952 ponovo odvojio na tri gola plusa (12:9), a toliko je bilo i još tri minute prije kraja (13:10). Prevelika razlika za premalo vremena za novo sustizanje.

Strijelci za Mladost bili su – Fran Dobrić 4, Niko Sošić 3, Andrija Čolović 2, Luka Palavra 2 i Fabio Jakuš 1 gol.

Večeras (petak), Mladost još u skupini igra protiv splitskog Jadrana s početkom u 21.00 sat.