Mlađi kadeti nadvisili Jug CO

event 27.07.2018.

U trećem kolu Kupa Hrvatske mlađi kadeti Mladosti bili su bolji od vršnjaka iz Juga rezultatom 8:5 (0:1, 5:1, 0:2, 3:1) i s drugog mjesta u skupini B idu na Cavtat kako bi izborili polufinale. Nevažno o kojem uzrastu se radi, utakmice Mladosti i Juga uvijek imaju posebnu draž i privlače pozornost. Tako je bilo […]

U trećem kolu Kupa Hrvatske mlađi kadeti Mladosti bili su bolji od vršnjaka iz Juga rezultatom 8:5 (0:1, 5:1, 0:2, 3:1) i s drugog mjesta u skupini B idu na Cavtat kako bi izborili polufinale.

Nevažno o kojem uzrastu se radi, utakmice Mladosti i Juga uvijek imaju posebnu draž i privlače pozornost. Tako je bilo i u 3. kolu Kupa Hrvatske za mlađe kadete koje se odigravalo na plivalištu Šalata pred stotinjak gledatelja, koji su na momente vrlo glasno bodrili Mladost.
Igrači koje vodi trener Dejan Šafarić s pomoćnikom Nikicom Gulinom, u vrlo bitnu utakmicu protiv Jug CO, krenuli su prilično oprezno, ne želeći u startu napraviti pogrešku koja bi usmjerila utakmicu u neželjenom tijeku. Rezultat takve oprezne igre je prednost Juga od 1:0 nakon gola iz peterca sredinom 1. četvrtine. Prema pravilima za mlađe kadete u drugoj četvrtini moraju igrati igrači koji nisu nastupali u prvoj dionici susreta. I tu se pokazalo da Žapci imaju dužu klupu, jer su u drugom dijelu preokrenuli igru i rezultat, te ostvarili prednost na poluvremenu od 5:2. U drugoj se četvrtini posebno istaknuo Borna Brkić s 3 zgoditka, a pratili su ga Hazar i Rogulj sa po jednim golom.
Nakon zamjene strana, Jug se vraća u utakmicu te golovima iz igrača više i peterca dovodi igru nadomak izjednačenja. Zadnja dionica ovog zanimljivog susreta pripada Žapcima, a obilježili su je u prvom redu golman Ćosić s nekoliko sigurnih obrana, te Jan Bušić sa svoja dva zgoditka.
Osim spomenutih, na večerašnjoj utakmici u listu strijelaca se upisao i Josipović.
Ovom vrijednom pobjedom, Mladost je zauzela 2. mjesto u skupini B i sutra u 10:10 se sastaje s Cavtatom u borbi za polufinale Kupa Hrvatske. Sretno Žapci.