Mlađi kadeti neodlučeno protiv domaćeg Solarisa

event 23.03.2018.

Mlađi kadeti Mladosti odigrali su u 2. kolu Prvenstva Hrvatske protiv Solarisa neodlučeno 9:9 (1:3, 3:2, 4:3, 1:1) i zadržali vodstvo na tablici skupine B. Večeras se sastaju s Cavtatom u zadnjem kolu skupine, u kojem će odlučivati o poretku na prva tri mjesta. Prije početka utakmice trener Dejan Šafarić uveo je dvojicu novih igrača […]

Prije početka utakmice trener Dejan Šafarić uveo je dvojicu novih igrača u sastav. Meić i Boroz dobili su priliku zamijenivši Katičića i Padra.
Početak utakmice nije bio dobar za mlađe kadete Mladosti koji su nakon prve četvrtine gubili s 3:1, uz promašeni peterac pri samom kraju prve dionice. U drugoj četvrtini Mladostaši, predvođeni Brkićem (3 izborena isključenja i 2 gola s igračem više u samo u tom dijelu utakmice), smanjuju zaostatak na jedan gol i na promjenu strana se odlazi s rezultatom 5:4 za Šibenčane. I onda u 3. četvrtini vatromet golova, Žapci preuzimaju vodstvo, ali Solaris svaki puta dolazi do izjednačenja. Posljednja četvrtina ponudila je pravu neizvjesnost. Solaris je poveo nešto više od 4 minute prije kraja, a na ulasku u posljednju minutu susreta Josipović je izjednačio, realiziravši igrača više. Za kraj, golman Mladosti Ćosić brani udarac Bralića, a u kontri Bušić ne uspjeva svladati Solarisovog golmana Slavicu, te je utakmica završila bez pobjednika 9:9. Na taj način, mladi Žapci su kolo prije kraja osigurali jedno od prva tri mjesta u grupi B, koja vode najmanje u četvrtfinale Prvenstva Hrvatske.
Protiv Solarisa su golove zabili: Brkić (3), Habuda i Josipović po 2 gola, te po jedan Bušić i Rogulj.
Slijedeća utakmica naših Žabaca, posljednja u skupini B, je na programu danas u 19:00, protiv Cavtata koji je u 2. kolu poražen od POŠK-a rezultatom 11:6.