Mlađi kadeti s broncom oko vrata završili PH!

event 25.03.2018.

Kako su turnir počeli, tako su ga mlađi kadeti Mladosti i završili – pobjedom protiv POŠK-a. Žapci su u utakmici za treće mjesto na Prvenstvu Hrvatske pobjedili vršnjake POŠK-a rezultatom 6:3 (2:0, 1:1, 1:0, 2:2). Nakon sinoćnjeg poraza u polufinalu od Jadrana, naši dečki su u borbu za treće mjesto ušli sa samo jednim ciljem, […]

Kako su turnir počeli, tako su ga mlađi kadeti Mladosti i završili – pobjedom protiv POŠK-a. Žapci su u utakmici za treće mjesto na Prvenstvu Hrvatske pobjedili vršnjake POŠK-a rezultatom 6:3 (2:0, 1:1, 1:0, 2:2).
Nakon sinoćnjeg poraza u polufinalu od Jadrana, naši dečki su u borbu za treće mjesto ušli sa samo jednim ciljem, osvojiti medalju. Takav pristup se pokazao izvrsnim već u prvoj četvrtini koju je Mladost dobila s 2:0 golovima Josipovića iz igre i iz kontre. U drugoj četvrtini, s potpuno izmjenjenim postavama na obje strane, igrao se ravnopravni vaterpolo i ta je dionica završila s 1:1 (gol za Mladost je postigao Kvaternik). I zatim slijedi razdoblje igre u kojem su mladi Žapci “slomili” Splićane. Nanizali su 3 gola, najprije Bučević, a zatim Brkić pa Bušić, ne primivši gol od sredine druge četvrtine do sredine 4. četvrtine. I tu je priči oko osvajača medalje bio kraj. Do kraja je POŠK uspio zabiti dva gola za konačnih 6:3, ali po završetku susreta ruke naših dječaka bile su visoko u zraku. Slavila se pobjeda, slavilo se brončano odličje. Bravo, bravo i iskrene čestitke svima koji su u ova četiri dana branili boje naše Mladosti na bazenu Crnica u Šibeniku.