Mlađi kadeti slavili u napetoj utakmici

event 13.06.2019.

Sve lijepo i zanimljivo što pruža vaterpolo mogli su sinoć vidjeti roditelji i prijatelji malih Mladostaša i Medveščakovaca u kvalifikacijskoj utakmici za Kup Hrvatske. Mladost je bila bolja 12:11 (1:3, 3:1, 5:5, 3:2). Izuzetno živo je bio sinoć na plivalištu SRC Mladost tijekom odigravanja važne kvalifikacijske utakmice za kup RH u uzrastu mlađih kadeta. U […]

Sve lijepo i zanimljivo što pruža vaterpolo mogli su sinoć vidjeti roditelji i prijatelji malih Mladostaša i Medveščakovaca u kvalifikacijskoj utakmici za Kup Hrvatske. Mladost je bila bolja 12:11 (1:3, 3:1, 5:5, 3:2).

Izuzetno živo je bio sinoć na plivalištu SRC Mladost tijekom odigravanja važne kvalifikacijske utakmice za kup RH u uzrastu mlađih kadeta. U utakmici je bilo baš svega što ovaj sport čini dramatičnim i zanimljivim. Vidjeli smo rezultatske preokrete, lijepe golove emotivno proslavljane sa stisnutim šakama, obranjen peterac u ključnom trenutku, trenere koji su čitavo vrijeme s nogu davali upute svojim igračima, navijače obiju ekipa koji su burno proslavljali svaki postignuti gol. Općenito govoreći, dojam je bio kao da se igralo finale Kupa, a ne tek jedna kvalifikacijska utakmica.

Gosti sa Svetica bolje su otvorili utakmicu i poveli s 3:1 u prvoj četvrtini. U drugoj četvrtini, u kojoj su treneri prema pravilima izmijenili kompletne sedmorke, Žapci su dohvatili razliku te se na promjenu strana otišlo s izjednačenih 4:4. U trećoj su četvrtini se igralo gol za gol, a prednost je bila na strani Medvjeda, s tim da bi igrači koje vodi trener Ratko Štritof poravnavali rezultat, najčešće uspješnom realizacijom igrača više.

U posljednjoj dionici Žapci su preuzeli kontrolu igre i rezultata, a golman Prižmić je s nekoliko sjajnih obrana praktično odlučio pobjednika. Posebice je značajna bila obrana peterca kod rezultata 11:10 za Mladost, minutu i pol prije kraja, nakon koje je Mardešić zabio za 12:10 i donio slavlje igračima Mladosti.

Strijelci za Mladost bili su: Mardešić 4, Erceg 3, Padro 2 te po jedan gol Fajković, Marko Barišić i Bučević.

“Ekspresne” kvalifikacije za Kup RH nastavljaju se već u petak 14.6. u 20:30 na Sveticama uzvratnom utakmicom Medveščaka i Mladosti, da bi dan kasnije u subotu, na istom bazenu na Sveticama Mladost dočekala jako Primorje u 9:30. Zadnju utakmicu u grupi, mali Žapci igraju u utorak 18.6. u Rijeci protiv Primorja.  Dvije prvoplasirane momčadi izborit će nastup na finalnom turniru koji je na rasporedu od 18.-21. srpnja.

Vjerujemo da će naši mlađi kadeti uz bučnu podršku roditelja i navijača i u nastavku kvalifikacija biti jednako dobri kao u prvoj utakmici te izboriti plasman na završni turnir.